خانه / اخبار پزشکی / آغاز برنامه عملیاتی پایش برچسب گذاری محصولات سلامت از فردا

آغاز برنامه عملیاتی پایش برچسب گذاری محصولات سلامت از فردا

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید رضایی افزود: با توجه به اینکه پایش و پالایش برچسب فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی در ارتقاء سلامت مصرف کننده با هدف اطلاع رسانی صحیح و جلوگیری از گمراه شدن مصرف کننده از برنامه های عملیاتی و مهم به شمار می رود به همین علت این برنامه در دستور کار تمامی معاونت های غذا و دارو قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا تمامی معاونت ها باید کنترل و نظارت بر برچسب فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تولیدی و وارداتی دائما در دستور کار قرار داده و در صورت مواجهه با هرگونه عدم انطباق ضمن پیگیری های قانونی تا حصول نتیجه، گزارش عملکرد به اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی ارسال گردد.

رضایی اظهار داشت: هر کدام از معاونت های غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی موظف است هر هفته اقدام به پایش و پالایش حداقل ۲۵ برچسب غذایی، آشامیدنی تولیدی و وارداتی متفاوت به صورت رندوم از سطح عرضه نماید. لازم به ذکر است در خصوص پایش و پالایش فرآورده های خوراکی،آشامیدنی برچسب ها، هرکدام از معاونت ها علاوه بر گزارش هفتگی مربوط به آن حوزه (مازاد بر حداقل ۲۵ عدد برچسب فرآورده) می تواند از پتانسیل مسئولین فنی با ایجاد انگیزش های لازم بهره برداری کند، منوط به اینکه صحت و دقت اطلاعات مورد تایید باشد.

دبیر کمیته کشوری برچسب گذاری و بسته بندی اداره کل نظارت بر فرآورده های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: مسئولیت حسن اجرای دقیق برنامه به عهده معاونت غذا و دارو بوده و نظارت بر صحت و دقت اطلاعات ارسالی بر عهده مدیر نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی است.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

اهدای کتاب به کودکان مبتلا به سرطان

ماهانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ جلد کتاب در بین کودکان تحت درمان در بیمارستان محک و بیمارستان های دولتی دارای بخش خون و انکولوژی کودکان، اهدا می شود.

پاسخی بگذارید