خانه / سلامت / آقای رئیس جمهور! بدترین دوران پرستاری در دولت تدبیر و امید رقم خورد

آقای رئیس جمهور! بدترین دوران پرستاری در دولت تدبیر و امید رقم خورد

سلامت نیوز: یک فعال صنفی پرستاری در همایش روز پرستار، با قرائت نامه ای خطاب به رئیس جمهور، گفت: بدترین دوران پرستاری در دولت تدبیر و امید درگیر بی تدبیری وزارت بهداشت شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، متن نامه ویدا پرویزی به این شرح است؛

گرامی باد یاد و خاطره ی شهدای آتش نشان ، کسانی که جانشان را فدای نجات انسان هایی می کنند که نه نسبتی دارند و نه می شناسند و نه انگیزه ی مالی دارند و …

فقط برای هم نوع دوستی بی محابا به دل خطر می زنند، حتی لحظه ای تامل نمی کنند حتی لحظه ای تردید نمی کنند، حتی لحظه ای یاد همسر باردار نگرانشان نمی افتند ، یاد کودک چشم به راهشان.. یاد پدر و مادر پیرشان …

درست مانند پرستاران ، پرستاران که در زمره بی عدالتی و بی توجهی، در ظلمات نادیده گرفته شدن ثانی وار بی هیچ تردید و بی ترس به دل خطر می زنند ، بی هیچ توجهی به معوقات و فشار کار و… بی توجه به توهین ها و فشارهای مضاعف مراقبان سلامت مردم هستند و در این راه جانشان را بر بالین بیماران در بیمارستان ها، در جاده ها، در هلی کوپترهای امداد و… جای جای کشور فدا می کنند و حتی در نگاه مسئولان نظام سلامت هم دیده نمی شوند.

آقای رئیس جمهور !

من یک پرستارم ، از همینجا با همین صدای نارس ، با همین فریاد در گلو مانده شما را صدا می کنم به نمایندگی از حجب و حیا و انسان دوستی پرستاران.

آقای رئیس جمهور !

بدترین دوران پرستاری متاسفانه در دولت تدبیر و امید درگیر بی تدبیری وزارت محترم بهداشت شد و امید بهبود کیفیت مراقبت از سلامت جامعه ناامید شد .

آقای رئیس جمهور !

در دولت تدبیر و امید بیشترین توهین ها و بدترین برخوردها با پرستاری شد، جایی که پرستاری را به جرم عبور از محل اعتراض به حراست کشیدند ،کیفش و موبایلش را تفتیش کردند، جایی که شریف پرستاری را تبعید کردند به جرم ناکرده ، جایی که معوقات پرستاران از یک سال هم می گذرد …

آقای رئیس جمهور !

شکستن پرستاری ، شکستن سلامت مردم است.

نگاهی به پروژه های غیر کارشناسی وزارت بهداشت در حوزه مراقبت و پرستاری بیاندازید ببینید و تجدید نظر کنید.

اولین صدای نقدها راجع به اشکالات طرح تحول سلامت که نزدیک نیمی از بودجه کشور را بلعید از پرستاری بلند شد و جای سپاس، خفقان و حذف و تهدید تصیبمان شد

شکستن پرستاری با طرح های من در آوردی و بی پایه و غیر کارشناسی مانند کمک پرستاری یک ساله و سپردن مراقبت از سلامت مردم به افراد غیر علمی و بی دانش، تخریب سلامت مردم است.

در هیچ دولتی سابقه نداشته که نفر اول اجرایی کشور در مراسم های پرستاران حضور نداشته باشد، در هیچ دولتی این همه بی توجهی به مراقبت از مردم نشده است.

قطعا این برخوردها و این عملکردها از چشم جامعه بزرگ پرستاری دور نخواهد ماند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

زیبایی همیشگی با پوست سیب

سلامت نیوز: قبل از اینکه پوست سیب را دور بیندازید، خوب است بدانید که پوست سیب خیلی بیشتر از گوشتش خاصیت دارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران بانو، یکی از خواص سیب این است که در حفظ طراوت و شادابی پوست مؤثر است. با استفاده از سیب می توان خشکی، ترک خوردگی، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد. پوست سیب با خاصیت ضد سرطانی خود می تواند بسیاری از بیماری ها را بهبود بخشد و همچنین میزان ویتامین و املاح و مواد معدنی آن چندین برابر خود سیب است. ماسک قوی جوان کننده این میوه یک ماسک قوی ضد پیری است. علاوه بر اینکه پوست را مرطوب می کند، از چروک و کدر شدن آن جلوگیری می کند و یک ماسک ضد پیری بسیار عالی است. مصرف منظم این میوه چین وچروک های ریز و خطوط نازک صورت را محو می کند و پوست جوان می شود. برای دیدن این تأثیر، هر روز یک سیب را رنده کنید و۲۰ دقیقه پوست را، مخصوصاً قسمت های در خطر چین و چروک مثل دور لب ها و خط اخم و انتهای پلک را با آن ماساژ دهید. ضد آفتاب مؤثر سیب شامل ذرات UVB است که می تواند در برابر اشعه های خورشید از پوست محافظت کند. این میوه قادر است آفتاب سوختگی را درمان کند و جلوی لایه برداری پوست به دلیل سوختگی در برابر آفتاب را می گیرد. برای درمان آفتاب سوختگی یک قاشق چایخوری گلیسیرین را با یک سیب رنده شده مخلوط کنید و به مدت یک ربع روی پوست قرار بدهید و بعد با آب سرد به آرامی بشویید. مزایای سیب برای موها علاوه بر اینکه سیب بهترین دوست برای پوست است، فواید خیلی خوبی هم برای مو دارد. مصرف منظم سیب باعث می شود موهای شاداب و زیبایی داشته باشید. مواد مغذی موجود در این میوه می تواند به رشد و تقویت موها کمک کند. وجود یک ماده مغذی به نام بیوتین در سیب موجب رشد مو است. بیوتین رشد مو را زیاد می کند و باعث ضخامت و مقاوم شدن تارهای مو می شود. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در سیب، گردش خون در پوست سر را افزایش داده و ریشه مو ها را قوی تر می کند. درمان پف چشم و تیرگی دور چشم با سیب با قرار دادن یک تکه از پوست سیب در زیر چشم، می توانید تیرگی های دور چشم و پف اطراف چشم را کاهش دهید. مخلوطی از دو قاشق غذاخوری سیب و سیب زمینی رنده شده را در یک دستمال نازک قرار دهید و آن را ۲۰ دقیقه روی چشم بگذارید. انجام مداوم این کار می تواند به کاهش تیرگی دور چشم کمک کند.