خانه / اخبار پزشکی / آموزش ۱۱۰۰ مدیر بیمارستانی/ همکاری تیم های بین المللی

آموزش ۱۱۰۰ مدیر بیمارستانی/ همکاری تیم های بین المللی

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد آقاجانی در افتتاحیه دوره آموزش مدیران بیمارستان ها، به نقش بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: امروزه بیمارستان ها به دلیل تغییر الگوی بیماری ها، تغییر شیوه زندگی، تغییرات محیط زیست، پیشرفت تکنولوژی، تخصص های بالینی و اختصاص ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه های سلامت به بیمارستان نقش برجسته ای در نظام مراقبت سلامت ایفا می کند.

وی با اعلام اینکه آموزش سراسری ۱۱۰۰ مدیر بیمارستانی پس از ۲ سال بررسی و اجرای پایلوت برنامه اجرایی شد، افزود: در جریان طرح تحول نظام سلامت یکی از اهداف سه‌گانه و مهم، افزایش کیفیت در ارائه خدمات بیمارستانی بوده است، لذا دو اقدام اساسی در این راستا انجام شد که یکی موضوع اعتباربخشی بیمارستان‌ها بود که از دوم بهمن در سراسر کشور آغاز شد.

آقاجانی گفت: دومین اقدام توانمندسازی مدیران بیمارستان‌ها است که از دو سال گذشته کلید خورد و امروز شاهد به نتیجه رسیدن آن هستیم. در این زمینه ابتدا وضعیت مدیران بیمارستان‌ها از نظر شایستگی و مهارت را ارزیابی کردیم که ۲۶۶ مدیر بیمارستانی انتخاب و برای آنها آزمون برگزار شد و نتایج این آزمون نقشه راه ما برای تدوین نیازهای آموزشی مدیران بیمارستانی شد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در این راستا ۷ برنامه آموزشی با کمک سازمان بهداشت جهانی تدوین شد و همچنین ۷ تیم بین‌المللی و داخلی مسئولیت مرحله اول آموزش را برعهده گرفتند. بر این اساس ۷ تیم برای هر ماژول و برای هر تیم حداقل یک نفر تسهیلگر داخلی و یک تسهیلگر خارجی انتخاب شدند.

وی گفت: ۵۸ نفر از منتخبین حوزه مدیریت بیمارستانی به عنوان مدرسان داخلی طی دوره TOT مدیریت بیمارستانی در آبان ۹۵ با همکاری سازمان جهانی تحت آموزش قرار گرفتند. طی هماهنگی با مسئولین اجرایی و علمی ۸ منطقه آموزشی (شیراز، اصفهان، اهواز، کرمان، تهران، ایران، مشهد، تبریز) برگزاری دوره های آموزشی مدیران بیمارستان های کشور به صورت آبشاری از روز گذشته آغاز شد.

آقاجانی تاکید کرد: امید است بتوانیم با اجرای این برنامه شاهد ارتقای کیفیت خدمات، افزایش بهره‌وری بیمارستان‌های دولتی در حوزه منابع مالی، انسانی، فیزیکی و رضایت مردم و ارائه‌کنندگان خدمت باشیم.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

روحانی: امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: در طول چهل سال گذشته امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده است.

پاسخی بگذارید