خانه / سلامت / آکنه سردسته بیماری های پوستی است

آکنه سردسته بیماری های پوستی است

سلامت نیوز: دبیر علمی دومین کنگره بین المللی سالانه پوست رازی گفت: حدود ۱۵ بیماری شایع پوستی وجود دارد که سردسته آنها آکنه است.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر حسین مرتضوی مهدی آبادی روز پنجشنبه در حاشیه این کنگره در گفت و گو با ایرنا در عین حال به این نکته هم اشاره کرد که اگزما و بیماری های پوستی ناشی از شغل نیز از بیماری های شایع پوستی به شمار می آید.
وی افزود: الگوی بیماری های پوستی شایع تقریبا در تمام دنیا مشابه است؛ به طورمثال در همه مناطق دنیا، آکنه بیش از سایر بیماری های پوستی شیوع دارد و پس از آن درماتیت ها (بیماری های التهاب، قرمز شدن و خارش پوست ) یا اگزماها هستند.
وی خاطرنشان کرد: علت بروز آکنه یا همان جوش غرور، تغییرات به وجود آمده در بدن یا تغییرات محیطی به شمار می آید و درضمن بیماری خاص کشور ما نیست؛ بلکه بیماری پوستی شایع جهانی به شمار می آید و در ۲۰ درصد افراد سنین ۲۰ تا ۴۰ سال ، دیده می شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: آمار دقیقی از میزان شیوع آکنه در ایران در دست نیست اما برخی گزارش ها، میزان شیوع آکنه در جامعه را ۱۲ درصد و برخی دیگر از گزارش ها، بیشتر از این رقم، عنوان کرده اند.
مرتضوی مهدی آبادی در خصوص خود درمانی های اغلب مردم برای درمان آکنه نیز اظهارکرد: متاسفانه خوددرمانی در مورد همه بیماری ها انجام می شود در صورتیکه باید حتما به متخصص مربوطه مراجعه شود.
وی تاکید کرد: آمار دقیقی از میزان شیوع بیماری های پوستی در ایران در دست نیست چراکه کار اپیدمیولوژی(همه گیر شناسی) کار سختی است؛ نخستین کار اپیدمیولوژی در ایران در سال ۱۹۶۴ میلادی بوده است که توسط پروفسور مهرگان انجام شد اما الگوی بیماری های شایع پوستی تقریبا در تمام دنیا مشابه است.

**لزوم توجه بیشتر به بیماری های پوستی عفونی در ایران
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی سالانه پوست رازی تاکید کرد: باید به بیماری های پوستی عفونی در ایران، توجه زیادی کنیم؛ به طورمثال بیماری پوستی لشمانیا (سالک) ممکن است در برخی کشورها اصلا وجود نداشته باشد اما سالانه در ایران حدود ۲۰ هزار مورد داریم و باید خودمان برای آن برنامه داشته باشیم.
مرتضوی مهدی آبادی، اسکیبیس ( Scabies ) یا همان گال و پدیکلوز یا همان شپش را از دیگر بیماری های پوستی شایع ایران برشمرد که باید به آن توجه زیادی کرد.
دومین کنگره بین المللی سالانه پوست رازی با نام بزرگداشت پروفسور شیدا شمس از ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه جاری در هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور مهمانانی از کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، هند، آلمان، ایرلند و استرالیا برپاست.
جراحی ، لیزر، بیماری های تاولی و تازه های درماتولوژی از محورهای این همایش به شمار می رود.
پروفسور شمس به عنوان استاد برجسته و پیشکسوت بیماری های پوست و پایه گذار مرکز تحقیقات بیماری های تاولی اتوایمون در بیمارستان رازی در بین درماتولوژیست های ایران و جهان، چهره ای شناخته شده است.
همچنین در این کنگره، ۱۴ کارگاه آموزشی توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی با عناوین مورد نیاز متخصصان پوست شامل درموسکوپی ، درماتوپاتولوژی ، درماتوسرجری، پانسمان و ترمیم زخم، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو و روش های جوان سازی شامل لیفتینگ با نخ، لیزرهای جدید جوان سازی و تزریق فیلر برگزار می شود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

تهدید مسافران مترو با اسلحه پلاستیکی

سلامت نیوز: فردی که برای نشستن روی صندلی مترو، مسافران را با اسلحه پلاستیکی تهدید کرده بود، در ایستگاه چهارراه ولیعصر دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،روز گذشته مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر از وقوع درگیری میان دو مسافر مترو باخبر شده و با حضور در محل به بررسی موضوع پرداختند. در بررسی های اولیه مشخص شد درگیری میان دو مسافر از داخل قطار آغاز شده و پس از پیاده شدن از آن نیز ادامه داشته است. همچنین در تحقیقات بعدی مأموران نیز مشخص شد که یکی از طرفین درگیری با اسلحه پلاستیکی و غصب عناوین، قصد ترساندن شهروندان را داشته و خود را مأمور معرفی کرده بود و درگیری نیز به همین دلیل آغاز شده است که در همین راستا دو طرف درگیری به پلیس مترو منتقل شده و در آنجا مشخص شد که دعوا بر سر نشستن روی صندلی آغاز شده و هنگامی که متهم جایی برای نشستن پیدا نکرده با نشان دادن اسلحه اش به مسافران نشسته بر روی صندلی خود را مأمور معرفی کرده و درخواست نشستن روی صندلی را کرده است که با توجه به پلاستیکی بودن اسلحه شهروندان با این فرد درگیر شده اند. در ادامه بررسی های انجام شده با توجه به رفتار غیرعادی متهم این احتمال مطرح شد که وی دچار اختلالات روانی باشد که در همین راستا مقرر شد بررسی های بیشتر روی این فرد انجام شود. مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد: گزارش اولیه در این خصوص تنظیم شده و متهم برای سیر مراحل قانونی و نیز بررسی شرایط روحی و روانی به کلانتری ۱۲۹ جامی تحویل داده شد تا با دستور قضائی دستوران بعدی در موردش انجام شود.