خانه / اخبار پزشکی / ابتلای زنان به افسردگی بر اثر ساعت کاری طولانی

ابتلای زنان به افسردگی بر اثر ساعت کاری طولانی

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردین، نتایج مطالعات اخیر انجام شده در بریتانیا حاکی از آن است، زنانی که بیش از ۵۵ ساعت در هفته کار می کنند در مقایسه با زنانی که میانگین ساعت کاری آن‌ها ۳۵ تا ۴۰ ساعت است،  بیش تر از افسردگی رنج می برند.  

بر اساس این پژوهشی که بر روی بیش از ۲۰ هزار نفر از بزرگسالان انگلیس انجام شده است، زنانی که حداقل ۵۵ ساعت در هفته کار می کنند در مقایسه با زنانی که ۳۵ تا ۴۰ ساعت مشغول به فعالیت خارج از خانه اند، ۷.۳ درصد بیش تر به افسردگی مبتلا هستند.

این در حالی است که بر اساس مطالعات، مردانی که به همین میزان ساعت کار می کنند علائمی از افسردگی در آن ها دیده نشده و یکی از دلیل ابتلای زنان به افسردگی دو برابر بودن فعالیت زنان نسبت به مردان و ادامه کار آن ها در خانه است.

نتایج تحقیقات نشان می دهد، مردان و زنانی که علاوه بر طول هفته در آخر هفته ها نیز کار می کنند، بیش از دیگران علائم افسردگی دارند.

آمارها حاکی از آن است، ۱۹ درصد زنان بریتانیا از یکی از بیماری های سلامت روان ازجمله افسردگی و اضطراب رنج برده و این رقم برای مردان برابر با ۱۲ درصد است.

به علاوه علائم افسردگی میان شاغلینی که از درآمد کم تری برخوردار بوده، مشکلات جسمی داشته و از شغل خود رضایت ندارند بیشتر دیده می شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید