خانه / اخبار پزشکی / ابلاغ نحوه توزیع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای با نرخ ارز رسمی

ابلاغ نحوه توزیع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای با نرخ ارز رسمی

به گزارش خبرگزاری مهر؛ محمدمهدی علاءالدین از ابلاغ نحوه توزیع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای تأمین یا تولیدشده با نرخ ارز رسمی خبر داد و اظهار کرد: پیرو دستورالعمل توزیع تجهیزات پزشکی مشمول دریافت ارز رسمی ابلاغیه مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ مندرج در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی (www.imed.ir)، در اجرای تصویب‌نامه‌های هیات وزیران به شماره ۶۲۷۹۳/ت ۵۵۶۳۳ هـ مورخ ۹۷/۰۵/۱۶ و شماره ۷۰۲۲۰/ت ۵۵۶۳۳ هـ مورخ ۹۷/۰۵/۲۹ و بند ۱ و ۶ مصوبات مورخ ۹۷/۰۵/۱۸ ستاد اقتصادی دولت، ابلاغی رئیس‌جمهور به شماره ۶۴۸۵۴ مورخ ۱۸/۰۵/۹۷، درباره «توزیع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای که با نرخ رسمی ارز تأمین یا تولیدشده‌اند» موارد ذیل اعلام‌ می‌شود:

۱- تأمین‌کنندگان تجهیزات پزشکی ملزم هستند، اقلام مذکور تجمیع شده در کارتابل سامانه توزیع ارزی را صرفاً از طریق دریافت حواله توزیع از اداره کل تجهیزات پزشکی توزیع کنند.

۲- ملاک صدور حواله اقلام مذکور برای مراکز درمانی و مؤسسات پزشکی میزان موجودی اقلام بارگذاری شده در سامانه توزیع است.

۳- تأمین‌کنندگان از تاریخ تائید این ابلاغیه ملزم به اخذ قیمت فروش ریالی برای اقلام مورداشاره با ارائه مدارک مثبت نظیر پرو فرما و اینویس، هستند.

۴- تأمین‌کنندگان در چارچوب دستورالعمل صدرالاشاره موظف به درج اطلاعات موردنیاز و قیمت فروش اقلام مذکور در سامانه توزیع هستند.

۵- تأمین‌کنندگان مکلف‌اند، برای آن دسته از اقلام مورداشاره که تاکنون فاقد قیمت مصوب مندرج در سایت www.imed.ir است، ضمن ارائه و بارگذاری «تعهدنامه توزیع تجهیزات پزشکی مشمول دریافت ارز رسمی» اقلام مذکور را باقیمت فروش بر مبنای نرخ ارز رسمی توزیع کنند.

۶- تأمین‌کنندگان موظف‌اند، درصورتی‌که قبل از تاریخ این نامه اقلام مورداشاره را تحویل خریدار داده‌اند، نسبت به بارگذاری سوابق، اطلاعات و مستندات قیمت فروش و توزیع در سامانه توزیع اقدام کنند.

بر اساس این ابلاغیه، بدیهی است عدم اجرای موارد فوق‌الذکر تخلف محسوب شده و با متخلفان برابر با قوانین مربوطه، برخورد خواهد شد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید