خانه / اخبار پزشکی / استقرار آمبولانس در ایستگاه های امدادی مسیرهای پیاده روی زائران

استقرار آمبولانس در ایستگاه های امدادی مسیرهای پیاده روی زائران

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسین فضلی افزود: علاوه بر پایگاه‌های جمعیت هلال احمر مستقر در شهر نجف، کادر درمانی جمعیت در ستون‌های ۳۹۰، ۷۰۷، ۷۲۲، ۷۳۶، ۱۰۹۲ و ۱۱۲۰ در بین راه نجف – کربلا مشغول خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) هستند که در بالای هر ستون و برای شناسایی بهتر توسط زائرین یک بالن با نام و نماد جمعیت هلال جمهوری اسلامی ایران تعبیه شده است.

وی ادامه داد: نیروهای داوطلب با ثبت نام در پایگاه حج و پزشکی جمعیت و هماهنگی وزارت بهداشت با دانشگاه‌ها بر اساس نیاز و به صورت داوطلبانه به کشور عراق اعزام شدند که این پایگاه‌ها با حضور پزشک عمومی خانم و آقا، پزشک متخصص، تکنسین دارویی، فوریت‌های پزشکی، کارشناس بهداشت محیط، کارشناس بیماری‌های واگیر، امدادگر و نیروی خدماتی روزانه پاسخگوی نیاز مراجعه‌کنندگان هستند.

فضلی با اشاره به رضایت حداکثری زائرین از خدمات ارایه شده، افزود: امسال در کنار هر پزشک یک مترجم عرب زبان جهت ارایه خدمات به زوار عرب نیز حضور دارد.

مدیر جذب و اعزام مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در مسیر بغداد به کربلا، کاظمین و سامرا نیز پایگاه‌هایی مشغول ارائه خدمات هستند که در هر ایستگاه یک آمبولانس به صورت دائمی جهت اعزام بیماران مستقر است.

فضلی ضمن آرزوی سفری ایمن برای تمامی زائران گفت: توصیه می‌شود افرادی که به بیماری خاص مبتلا هستند، داروهای خود را برای نیاز ۱۰ روز  همراه داشته باشند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

روحانی: امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: در طول چهل سال گذشته امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده است.

پاسخی بگذارید