خانه / اخبار پزشکی / اعتراضات انتخابات نظام پزشکی به دقت بررسی می شود

اعتراضات انتخابات نظام پزشکی به دقت بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین قربانی درباره آخرین وضعیت انتخابات نظام پزشکی، افزود: بعد از اعلام نتایج اولیه، کاندیداها حق داشتند تا دو روز اعتراضات خود را به هیات های نظارت حوزه های انتخابیه اعلام کنند؛ بعد از آن نیز تا فردا هیات های نظارت شهرستان ها فرصت دارند نظرات نهایی خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: با وجود همه این فضاهای در نظر گرفته شده، بازهم قانونگذار مهلتی را برای اعتراض کاندیداها در نظر گرفته به گونه ای که از ۵ مرداد تا ۷ مرداد این افراد می توانند اعتراض خود را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در تهران ارسال کنند.


قربانی با تاکید بر اینکه اعتراض کاندیداها با دقت بررسی می شود، تصریح کرد: از منظر قانون تا ۱۱ مردادماه نتیجه نهایی مبنی بر تایید انتخابات و تصمیم گیری برای رسیدگی به شکایات اعلام خواهد شد.


وی با بیان اینکه اغلب اعتراضات حول سه محور قرار داشت، یادآور شد: اعتراض به عدم برگزاری انتخابات الکترونیک و تبلیغات خلاف قانون از جمله اعتراضات کاندیداها بود.


رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی، تاکید کرد: همچنین برخی اعتراض ها برای بازبینی و شمارش مجدد آرا بود که البته این حق قانونی کاندیدا است که بر اساس آن قانون نیز با شفافیت آن را اعلام کرده است لذا اگر اگر هیات های نظارت مرکزی و شهرستان ها به این موضوع برسند که تخلفی شده و حقی تضییع شده، بازبینی آغاز خواهد شد و کاندیدا این حق را دارند که یک نماینده از کاندیداها در هنگام بازشماری در پای صندوق ها داشته باشند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

خدمات روانشناسی و مشاوره تحت پوشش بیمه قرار گیرد

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که موضوع پوشش بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره، مورد توجه قرار گیرد.

پاسخی بگذارید