خانه / سلامت / اعتراف کودک ۱۲ ساله به ۲۱ فقره سرقت

اعتراف کودک ۱۲ ساله به ۲۱ فقره سرقت

سلامت نیوز:جانشین فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از دستگیری کودک ۱۲ساله ای خبر داد که دست به سرقت موتورسیکلت می زد و به ۲۱ فقره سرقت اعتراف کرده است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از دستگیری کودک ۱۲ساله ای خبر داد که دست به سرقت موتورسیکلت می زد و به ۲۱ فقره سرقت اعتراف کرده است.

به گزارش سلامت نیوز از ایسنا، سرهنگ” اکبر ادبی” گفت: در پی چندین فقره سرقت موتورسیکلت و دوچرخه ماموران انتظامی این شهرستان دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: پس از چند روز کار اطلاعاتی ، ماموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی موفق شدند با شگردهای پلیسی یک نوجوان را شناسائی و با هماهنگی مقام قضایی او را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان گفت: این نوجوان ۱۲ ساله که در یک خانواده بد سرپرست زندگی می کند و پدر و مادرش دچار اعتیاد هستند برای امرار معاش اقدام به سرقت می کرده است.

سرهنگ ادبی خاطرنشان کرد : این سارق ۱۲ ساله در بازجوئی های تخصصی ماموران پلیس آگاهی به ۱۹ فقره سرقت موتورسیکلت و دو فقره سرقت دوچرخه در سطح شهر سیرجان از نقاط مختلف خلوت و کم تردد اعتراف کرده است.

وی اظهار کرد : در جریان بررسی این سرقت ها ماموران با اقدامات اطلاعاتی یک مالخر که اهل شهرستان رفسنجان است ، را نیز شناسائی و دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان از شهروندان خواست: توصیه های پلیس را در حفظ و نگهداری اموال خود جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را سریعا با شماره تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت های پلیسی اطلاع دهند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

تهدید مسافران مترو با اسلحه پلاستیکی

سلامت نیوز: فردی که برای نشستن روی صندلی مترو، مسافران را با اسلحه پلاستیکی تهدید کرده بود، در ایستگاه چهارراه ولیعصر دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،روز گذشته مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر از وقوع درگیری میان دو مسافر مترو باخبر شده و با حضور در محل به بررسی موضوع پرداختند. در بررسی های اولیه مشخص شد درگیری میان دو مسافر از داخل قطار آغاز شده و پس از پیاده شدن از آن نیز ادامه داشته است. همچنین در تحقیقات بعدی مأموران نیز مشخص شد که یکی از طرفین درگیری با اسلحه پلاستیکی و غصب عناوین، قصد ترساندن شهروندان را داشته و خود را مأمور معرفی کرده بود و درگیری نیز به همین دلیل آغاز شده است که در همین راستا دو طرف درگیری به پلیس مترو منتقل شده و در آنجا مشخص شد که دعوا بر سر نشستن روی صندلی آغاز شده و هنگامی که متهم جایی برای نشستن پیدا نکرده با نشان دادن اسلحه اش به مسافران نشسته بر روی صندلی خود را مأمور معرفی کرده و درخواست نشستن روی صندلی را کرده است که با توجه به پلاستیکی بودن اسلحه شهروندان با این فرد درگیر شده اند. در ادامه بررسی های انجام شده با توجه به رفتار غیرعادی متهم این احتمال مطرح شد که وی دچار اختلالات روانی باشد که در همین راستا مقرر شد بررسی های بیشتر روی این فرد انجام شود. مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد: گزارش اولیه در این خصوص تنظیم شده و متهم برای سیر مراحل قانونی و نیز بررسی شرایط روحی و روانی به کلانتری ۱۲۹ جامی تحویل داده شد تا با دستور قضائی دستوران بعدی در موردش انجام شود.