خانه / اخبار پزشکی / افزایش شدید مرگ کودکان آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفولانزا

افزایش شدید مرگ کودکان آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفولانزا

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی ان ان، آمار ابتلای مردم ایالت متحده آمریکا به بیماری آنفولانزا و مرگ بر اثر آن در طول چند هفته اخیر به شدت افزایش یافته است.

بنابر اعلام سازمان پیشیگیری و کنترل بیماری های آمریکا، در حال حاضر ۱۹ ایالت کشور آمریکا از سطح بسیار بالای انتشار این ویروس خبر داده اند. آمار افراد مبتلا شده به این ویروس در ایالات این کشور نسبت به هفته گذشته دو برابر شده است.

بر اساس اعلام این سازمان، سال گذشته ۱۸۵ کودک بر اثر ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست داده اما طی هفته های اخیر شمار کودکانی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند، به شدت افزایش یافته است.

در هفته گذشته نیز ۲ کودک بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

یک پروفسور پیشگیری از بیماری ها در دانشگاه دارویی وندربیلت می گوید: این نوع ویروس مربوط به آنفولانزای خوکی (H۱N۱) است که بر روی کودکان و بزرگسالان زیر ۵۰ سال تاثیر گذار است.

هرچند که فصل ابتلا به آنفولانزا روبه اتمام است اما ویروس این بیماری همچنان فعال است و سازمان پیشیگیری و کنترل بیماری های آمریکا واکسیناسیون برای تمام رده های سنی به غیر از نوزادان زیر ۶ ماه را توصیه کرده است.

هرچند تزریق واکسن به طور قطعی و کلی مانع ابتلا به بیماری نمی شود اما علائم و طول مدت دوران بیماری را کاهش می دهد.

به علاوه احتمال مرگ و میر میان افرادی که واکسن آنفولانزا را تزریق کرده اند کم تر است.     

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

اولویت های «سلامت» در تحریم ها/ وقتی منتقد هزینه ها وزیر می‌شود

مشکلات اقتصادی دولت باعث شده تا وزارت بهداشت نیز برای تامین هزینه های سلامت کشور با محدودیت بودجه ای مواجه شود و این در حالی است که باید اعتبارات نظام سلامت، اولویت بندی شود.

دیدگاهتان را بنویسید