خانه / سلامت / افزایش ۳۰ درصدی موارد ابتلا به سرخک در جهان

افزایش ۳۰ درصدی موارد ابتلا به سرخک در جهان

سلامت نیوز: سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به شیوع بیماری سرخک در سراسر جهان هشدار داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سازمان بهداشت جهانی روز گذشته (پنج‌شنبه) در گزارشی از افزایش موارد ابتلا به بیماری سرخک در سراسر جهان بخصوص در اروپا و آمریکای لاتین خبرداد.

در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۷۳ هزار مورد ابتلا به بیماری سرخک در سراسر جهان ثبت شده که نسبت به سال قبل آن بیش از ۳۰ درصد رشد داشته‌ است. طبق گزارش این سازمان تعداد دقیق مبتلایان به سرخک در سال گذشته ۶.۷ میلیون نفر بوده‌ است. همچنین، در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۱۰ هزار نفر که بیشتر کودک بوده‌اند بر اثر ابتلا به این بیماری که با تزریق واکسن قابل پیشگیری است، جان خود را از دست داده‌اند.

در گزارش سازمان بهداشت جهانی آمده‌ است: بیش از افزایش تعداد مبتلایان به سرخک، شیوع این بیماری در کشورهایی مشاهده شده که طی سال‌های قبل مواردی از ابتلا به این بیماری در آن‌ها گزارش نشده و این نگران‌کننده‌تر است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این بیماری به شدت عفونی می‌تواند کشنده باشد یا موجب از دست رفتن قدرت شنوایی و ایجاد اختلالات ذهنی در کودکان شود. سال گذشته بیشترین شیوع موارد ابتلا به سرخک در آلمان، روسیه و ونزوئلا گزارش شده‌ است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

راه‌اندازی سامانه‌ رصد و پایش فرآیندهای عملیاتی هیات امنای ارزی وزارت بهداشت

سلامت نیوز: رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت گفت: سامانه جامع و یکپارچه نرم افزارهای هیات امنا در جهت شفاف سازی هرچه بیشتر اقدامات این مجموعه برای اولین بار در حال راه اندازی است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مهدی یوسفی درباره اهداف پیاده سازی سامانه های نرم افزاری هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: حرکت در مسیر تعالی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و با توجه به اینکه هیات امنا نهادی عام المنفعه است که در خصوص تامین تجهیزات برای بیماران اقدام می کند باید از هر لحاظ سرآمد باشد. وی با بیان اینکه سیستم های اطلاعاتی از مهم ترین راه حل ها جهت تسهیل، کنترل و نظارت بر گردش اطلاعات و بهبود تصمیم گیری در سازمان ها و مجموعه های دولتی هستند، افزود: سند RFP رصد و پایش فرآیندهای عملیاتی به منظور طراحی، توسعه و استقرار سامانه جامع و یکپارچه نرم افزاری و دربردارنده داشبورد مدیریتی تدوین شده، است و برگرفته از تجاربی در خصوص طراحی و پیاده سازی سامانه های اطلاعاتی مشابه، دستورالعمل ها، قوانین و مقررات مرتبط است. رییس هیات امنای صرف جویی ارزی در معالجه بیماران عنوان کرد: مکانیزه سازی فرآیندهای مدیریتی، عملیاتی و پشتیبانی در جهت کاهش هزینه ها، کاهش زمان انجام فعالیت ها و ارتقاء کیفیت و افزایش رضایتمندی مشتریان حقیقی و حقوقی هیات امناء در راستای نیل به اهداف کلان حوزه بهداشت و درمان از اهداف پیاده سازی این سامانه در هیات امنا است. بنابر اعلام وبدا، یوسفی ادامه داد: انطباق حداکثری فرآیندها و کاربرد سامانه اطلاعاتی با استراتژی ها و سیاست های هیات امنا، توسعه و پیاده سازی یک سامانه اطلاعاتی اثربخش، کارا و منطبق بر نیازهای هیات امنا، شناسایی گلوگاه های عملیاتی جهت افزایش پویایی و امکان رصد و پایش مرحله به مرحله فرآیندهای عملیاتی هیات امنا در حوزه های مختلف نیز از دیگر اهداف این سامانه است. وی در پایان خاطرنشان کرد: سامانه در حال راه اندازی امکان استفاده از اطلاعات تجمیعی برگرفته از داشبورد مدیریتی جهت پیش بینی نیازهای آتی و برنامه ریزی و سیاستگذاری برای پاسخ مناسب به آنها و حرکت به سمت کاهش مراجعات حضوری و افزایش ارائه خدمات آنلاین از طریق ایجاد زیر ساخت های اطلاعاتی مناسب را نیز فراهم می کند.