خانه / سلامت / اقای روحانی در انتصاب مدیران به گونه ای عمل نکنید که ویرانه ای از ایران برای نسل بعدی بماند

اقای روحانی در انتصاب مدیران به گونه ای عمل نکنید که ویرانه ای از ایران برای نسل بعدی بماند

سلامت نیوز:رئیس شورای راهبردی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان آمل خطاب به رئیس جمهور طی نامه ای سرگشاده نوشت: در انتصاب مدیران و استانداران به گونه ای عمل کنید تا مبادا با انتخاب مدیران ضعیف، ویرانه ای از ایران برای نسل بعدی بر جای گذاشته شود!

به گزارش سلامت نیوز متن این نامه که به امضای رضا شیخ پور رئیس شورای راهبردی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان آمل رسیده آمده است :

به نام آفریدگار زمین

جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور
با سلام و تقدیم احترام در مقطع تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، جنابعالی مکرراً با شعار دفاع از حقوق محرومان، محصوران و محذوفان و تجلیل از منزلت آزادی که همگی برآمده از گفتمان اصلاحات است پا به عرصه رقابت گذاشته بودید و آنچنان در دل دگراندیشان، شور و شعف به پا کردید که گاهی گمان می بردیم گوی سبقت را از رئیس دولت اصلاحات در راهبری جبهه تحول خواهان ربودید!

نماینده اصلاح طلبان در مناظره های انتخاباتی نیز آنچنان پر فروغ ظاهر شد که بسیاری از دموکراسی خواهان از تصویر این هماهنگی به چنین تصوری رسیدند که دولت بعدی شما، دولت اصلاحات خواهد بود! حتی پس از انتخابات نیز در ادامه ی سخنرانی های هیجان برانگیز خود آنچنان در دفاع از واگذاری ارکان مدیریت دولت دوازدهم به پاشنه ور کشیده ها، سخن گفتید که باور پیش از انتخابات را برایمان تقویت کرد! اما دیری نپائید که نه تنها تمامی آمال و آرزوهای خیراندیشان برای اصلاح در مدیریت کشور به یأس تبدیل شد بلکه اکنون شاهد هستیم واگذاری بسیاری از مناصب مدیریتی بر اساس ارتباطات مالی صاحبان قدرت و ثروت صورت می پذیرد!

نیک می دانید که گفتمان اصلاحات با پاکدستی و مبارزه با فساد سیاسی و اقتصادی، تبیین می شود؛ اما جای تعجب است که مشاهده می کنیم چگونه مالکان کمپانی های اقتصادی و سرمایه داران و اصحاب قدرت، تصمیم ساز اصلی انتخاب مدیران و استانداران دولت دوازدهم هستند و حتی بعضاً برخی از مناصب مهم به حامیان رقبای حضرتعالی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، واگذار می شود!

به جای اینکه پاکدستی، تخصص، توانمندی و تأیید مجمع روسای ستاد جنابعالی در سطح کشور و استانها، معیار اصلی انتصابات باشد اما ارتباطات اقتصادی ضمن زیر پا گذاشتن اصل تفکیک قوا، انتخاب و انتصاب برخی از مدیران دولت دوازدهم را رقم می زند!

متأسفانه چندی از حذف معصومه ابتکار از صحنه مدیریت محیط زیست کشور و واگذاری مدیریت زیست بوم وطن به حامیان محصولات تراریخته و مدافعان سدسازی و معدن کاوی و واگذاری پارک پردیسان نمی گذرد که با انتخاب های عجیب وزارت کشور برای بسیاری از استان ها مواجه شده ایم!

به عنوان مثال انتظار می رود در ارتباط با چگونگی تعیین استاندار جدید گلستان، شخصاً در محضر افکار عمومی شفاف سازی فرمائید تا شاید حداقل، آسیبی که به باور و اعتماد اصلاح طلبان و حامیان جنابعالی در استان گلستان وارد شده کمی ترمیم شود.

جنابعالی در سال ۹۲ وعده داده بودید که دولت راستگویان و درستکاران را تشکیل خواهید داد اما چهار سال عملکرد برخی افراد نشانی از راستگوئی و درستکاری را برجای نگذاشت به نحوی که علیرغم انتشار اسناد متعددی از تخلفات برخی مدیران استان مازندران طی حداقل یکسال گذشته، نه کسی تنش لرزید و نه حضرتعالی وقعی به انتقادات و اسناد منتشر شده گذاشتید!

جناب آقای دکتر روحانی ما به خاطر حمایت از شما، مطالبه سهم و منفعت جناحی برای خود نداریم؛ اما برای اصلاح طلبان قابل تحمل نیست که با انتصاب مدیرانی ضعیف، ثروت های طبیعی و سرمایه های اجتماعی کشور عزیزمان به زوال کشانده شود!

تنها انتظار ما این است که مدیرانی شایسته و خوشنام را برگزینید تا مبادا مدیران ناکارآمد، ویرانه ای از ایران عزیزمان را برای نسل بعدی بر جای گذارند! به عشق وطن از شما درخواست میکنم دوباره به ایران بیاندیشید و اعتماد جوانان و خیراندیشان را از خود و دولت دوازدهم سلب نفرمائید.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

آزمایش خونی که احتمال مرگ را پیش‌بینی می‌کند

سلامت نیوز: محققان با استفاده از گروهی از نشانگرهای زیستی، آزمایش خونی طراحی کردند که احتمال مرگ یک فرد را در ۱۰ سال آینده پیش بینی می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دانشمندان آلمانی با بررسی های انجام شده روی ۴۴ هزار نفر، ۱۴ نشانگر زیستی را در خون شناسایی کردند که بر احتمال مرگ یک فرد اثر می گذارند. به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل ،این نشانگرهای زیستی که به استناد آزمایش های انجام شده با دقتی ۸۳ درصدی احتمال مرگ فرد را در ۱۶ سال آینده پیش بینی می کنند، به همه چیز از ایمنی و کنترل قند خون گرفته تا گردش چربی و التهاب ارتباط دارند. این روش هنوز در قالب یک آزمایش خون معمولی مانند آزمایش هایی که برای تشخیص عفونت در بیمار انجام می شود، تست نشده است. دانشمندان امید دارند که نتایج تحقیقاتشان به ابداع آزمایش خونی بینجامد که بتوان روزی از آن برای هدایت فرآیند درمان بیماران استفاده کرد و به عنوان نمونه با استفاده از آن در مورد شانس زنده ماندن بیماران میانسال، پیش از جراحی، اطمینان خاطر کسب کرد. پزشکان عموما با استفاده از فاکتورهایی چون فشارخون و سطح کلسترول می توانند احتمال مرگ یک فرد را طی یک سال آتی پیش بینی کنند اما پیش بینی این احتمال در بازه طولانی تری چون ۵ تا ۱۰ سال بعد، کار ساده ای نیست. اگرچه کارشناسان از این تحقیق به عنوان گامی هیجان انگیز یاد کرده اند اما متذکر شده اند که پیش از اجرای آن در دنیای واقعی به پژوهش های بیشتر در این باره نیاز است. جزئیات این پژوهش در نشریه Nature Communications منتشر شده است.