خانه / اخبار پزشکی / امکان گزارش دهی از آمار و اطلاعات بیمارستانی فراهم شده است

امکان گزارش دهی از آمار و اطلاعات بیمارستانی فراهم شده است

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر بهزاد کلانتری در گردهمایی مسئولان سامانه آواب، اظهار داشت: سامانه آماری معاونت درمان با هدف مرجع آمار و اطلاعات در گزارش دهی های حوزه درمان تدوین و رونمایی شده است. 

وی افزود: زیرساخت های لازم برای رونمایی پلتفرم جدید آماده شد تا بر طبق آن بتوانیم در حوزه اطلاعات بیمارستانی از بحث پرونده ها و اطلاعات کلینیکی فراتر رفته و اطلاعات مدیریتی را هم ثبت کنیم. البته با توجه به آمادگی زیرساخت ها، دانش فنی نیروها و برنامه منسجم وزارت بهداشت در این راستا این امر خیلی دور از ذهن و دسترس نیست.


کلانتری تصریح کرد: در حال حاضر که اطلاعات اهمیت پیدا کرده و به روز بودن موضوع مهمی است، در پلتفرم جدید سعی می شود که حداکثر دو هفته پس از پایان هر ماه، اطلاعات سامانه مدیریت آمار و اطلاعات بیمارستانی (آواب) به روز شده و قابل گزارش باشد. همچنین تلاش می کنیم که به شاخص مطلوب در گزارش دهی و به حداقل رساندن این زمان دست یابیم. 


مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، بیان کرد: ثبت به موقع اطلاعات توسط بیمارستان ها بسیار پر اهمیت است و بیمارستان ها موظف هستند، تغییراتی مثل افزوده شدن بخش ها و تجهیزات جدید را در این سامانه به روز کرده و آخرین وضعیت را اعلام کنند. 


وی در پایان تاکید کرد: اطلاعات سامانه آواب به منظور سیاستگذاری های کلان کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و امیدواریم این تلاش به تصمیم گیری های بنیادین و اثرگذار با محوریت مدیریت منابع و مصارف و بهبود کیفیت خدمات درمانی منجر شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید