خانه / سلامت / انتقاد به عملکرد سلبریتی‌ها در زلزله کرمانشاه

انتقاد به عملکرد سلبریتی‌ها در زلزله کرمانشاه

سلامت نیوز: در روزهای اخیر ادعاهایی از سوی برخی نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر سرپل‌ذهاب در رسانه‌ها مطرح شد مبنی بر این‌که کمک‌های جمع‌آوری شده توسط سلبریتی‌ها در جریان زلزله‌ی کرمانشاه صرف بازسازی کرمانشاه نشده و حتی عنوان شد که این پول‌ها در حساب سلبریتی‌ها مانده است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بیش از شش ماه از زلزله‌ی ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۶ در کرمانشاه می‌گذرد و این در حالی است که بر اساس برخی گزارش‌ها، روند بازسازی به کندی پیش می‌رود. بعضی مسوولان هم از مهاجرت ۳۰ درصدی اهالی سرپل‌ذهاب به کرمانشاه سخن گفته و علت این مساله را نبود استطاعت مالی برای تکمیل واحدهای نیمه کاره عنوان می‌کنند.

در روزهای اولیه زمین‌لرزه مهیب غرب کشور، تب وتاب برای کمک به هموطنان عزیزمان در استان کرمانشاه بالا بود. آحاد مختلف مردم، چهره‌ها و مسوولان برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آستین‌ها را بالا زدند. اما به تدریج این جنب‌وجوش‌ها پایین آمد. البته بر اساس گزارش‌های بنیاد مسکن، روند بازسازی ادامه دارد. اما آن‌چه که در این بین جای سوال دارد، وارد کردن اتهام‌هایی به سلبریتی‌ها و بیان ادعاهایی مبنی بر مهاجرت هموطنان کرمانشاهی به شهرهای دیگر دارد.

طرح شائبه‌هایی همچون “برخی سلبریتی‌ها به دنبال مجتمع‌سازی در مناطق زلزله‌زده”، “بازی با افکار عمومی”، “ظلم سلبریتی‌ها در حق زلزله‌زدگان”، “سخت وسازی با پول‌های مردمی نداشتیم” و غیره این روزها در رسانه‌ها دیده می‌شود.

روز چهارشنبه بنیاد مسکن اعلام کرد که خبر مهاجرت از کرمانشاه صحت ندارد. سالاری ـ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه ـ حتی بیان کرد: “هم‌اکنون مستاجرانی که اهل سرپل ذهاب بودند و در دیگر مناطق کشور سکونت داشتند، به زادگاه خود در سرپل ذهاب برگشته اند تا بتوانند از فرصت زلزله استفاده کنند و صاحب منزل شوند. در مناطق آسیب دیده، زلزله تبدیل به فرصت شده است بگونه ای که با کمک از خدمات و تسهیلات دولتی، جمعیت بیشتری از مردم سرپل ذهاب در مقایسه با حادثه قبل از زلزله، در حال بازسازی واحدهای خود هستند”.

فارغ از این‌که این ادعا تا چه حد با واقعیت منطق است، به هر حال بنیاد مسکن نسبت به شائبه مهاجرت از کرمانشاه پاسخ داده است. اما در این بین، انتظار وجود دارد هنرمندان، ورزشکاران و سایر چهره‌هایی که قطعا با نیت خیر در جریان زلزله کرمانشاه حضور یافته و اقدام به جمع‌آوری کمک کردند، نسبت به اتهام‌های وارده واکنش مقتضی نشان دهند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

چرا خوابیدن در تاریکی توصیه می‌شود؟

سلامت نیوز:کارشناسان سلامت به خوابیدن در محیط تاریک تاکید دارند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اگر از جمله افرادی هستید که روی کاناپه و مقابل تلویزیون به خواب می روید یا ترجیح می دهید هنگام شب چراغ اتاق را روشن نگه دارید ضرورت دارد این عادت خود را ترک کنید زیرا سلامت تان را به خطر می اندازد. کارشناسان به افراد توصیه می کنند هنگام خواب چراغ ها را خاموش کنند زیرا بر کیفیت خواب اثر می گذارد. به هنگام تاریکی بدن سیگنالی دریافت می کند که به مفهوم زمان استراحت است. درحالیکه قرار گرفتن در معرض نور، ذهن و جسم را هوشیار ساخته و حتی هنگام شب به بیدار ماندن کمک می کند، ساعت زیستی بدن را مختل می سازد. خوابیدن در محیط روشن در هنگام شب ساعت خواب داخلی بدن را تغییر می دهد. همچنین نتایج مطالعه ای که اخیرا انجام گرفته نشان می دهد این کار خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. محققان آمریکایی بر این باورند که خوابیدن در فضای روشن شرایط را برای ابتلا به بیماری دیابت فراهم می سازد. در این مطالعه ۲۰ فرد ۱۸ تا ۴۰ ساله مورد بررسی قرار گرفتند. محققان از این افراد درخواست کردند در اولین شب در محیطی کاملا تاریک استراحت کنند. در شب دوم نیمی از این افراد در اتاقی روشن و نیمی دیگر در محیط تاریک استراحت کردند. محققان نشانه های حیاتی این افراد، فعالیت امواج مغزی، حرکت چشم ها و پاهای آنان را هنگام خواب مورد بررسی قرار دادند. همچنین سطح هورمون ملاتونین این افراد اندازه گیری شده و تست گلوکز از آنان گرفته شد. به گزارش تایمز آو ایندیا، یافته های بدست آمده نشان داد: خوابیدن در محیط روشن مقاومت به انسولین را افزایش می دهد که در نهایت به دیابت منجر می شود. همچنین خواب بی کیفیت، فرد را در معرض بیماری قلبی، سکته مغزی و چاقی قرارمی دهد.