خانه / سلامت / انتقال آب کارون چرا؟

انتقال آب کارون چرا؟

سلامت نیوز: دلیل اصرار دولت بر انتقال آب کارون از سرچشمه های آنها به استان اصفهان در قالب طرح بهشت آباد و با استفاده از کانال کشی با وجود هشدارها و مخالفت ها چیست؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران؛ به هنگام سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان استان خوزستان به مصوبه اخیر هیات دولت درباره انتقال آب از خوزستان و چهارمحال و بختیاری به استان اصفهان اعتراض کردند.

در این باره می توان چند سوال را مطرح کرد.

– چرا هیات دولت با وجود مخالفت ها در خوزستان و چهارمحال و بختیاری و سازمان محیط زیست، مصوبه ای درباره اجرای انتقال آب از جنوب غربی ایران به استان اصفهان و مرکز ایران صادر کرده است ؟ آیا این موضوع منجر به بی اعتمادی مردم دو استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری نمی شود؟

– دلیل اصرار دولت بر انتقال آب کارون از سرچشمه های آنها به استان اصفهان در قالب طرح بهشت آباد و با استفاده از کانال کشی با وجود هشدارها و مخالفت ها چیست؟

هر کسی که به اهواز و دیگر شهرهای خوزستان سفری داشته باشدمتوجه می شود مردم در این استان و شهرها از آب شرب قابل مصرف برخوردار نیستند و آب شرب مورد نیاز خود را از آب فروشان می خرند.

به راستی اگر خوزستان، آبی دارد چرا برای مصرف معمولی و شرب مردم در اهواز و دیگر شهرهای این استان اختصاص نمی یابد. همزمان کشاورزان خوزستان نیز می گویند اگر استان آبی دارد چرا مانع از بسیاری از کشاورزی ها در استان به دلیل کم آبی می شوند؟

مردم و نمایندگان استان خوزستان و چهارمحال وبختیاری در کنار مقامات سازمان محیط زیست با انتقال آب کارون به استان اصفهان مخالف اند و اجرای این طرح تنها منجر به ایجاد اختلاف میان بخش های مختلف مردم ایران می شود که اقدامی نادرست است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

تهدید مسافران مترو با اسلحه پلاستیکی

سلامت نیوز: فردی که برای نشستن روی صندلی مترو، مسافران را با اسلحه پلاستیکی تهدید کرده بود، در ایستگاه چهارراه ولیعصر دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،روز گذشته مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر از وقوع درگیری میان دو مسافر مترو باخبر شده و با حضور در محل به بررسی موضوع پرداختند. در بررسی های اولیه مشخص شد درگیری میان دو مسافر از داخل قطار آغاز شده و پس از پیاده شدن از آن نیز ادامه داشته است. همچنین در تحقیقات بعدی مأموران نیز مشخص شد که یکی از طرفین درگیری با اسلحه پلاستیکی و غصب عناوین، قصد ترساندن شهروندان را داشته و خود را مأمور معرفی کرده بود و درگیری نیز به همین دلیل آغاز شده است که در همین راستا دو طرف درگیری به پلیس مترو منتقل شده و در آنجا مشخص شد که دعوا بر سر نشستن روی صندلی آغاز شده و هنگامی که متهم جایی برای نشستن پیدا نکرده با نشان دادن اسلحه اش به مسافران نشسته بر روی صندلی خود را مأمور معرفی کرده و درخواست نشستن روی صندلی را کرده است که با توجه به پلاستیکی بودن اسلحه شهروندان با این فرد درگیر شده اند. در ادامه بررسی های انجام شده با توجه به رفتار غیرعادی متهم این احتمال مطرح شد که وی دچار اختلالات روانی باشد که در همین راستا مقرر شد بررسی های بیشتر روی این فرد انجام شود. مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد: گزارش اولیه در این خصوص تنظیم شده و متهم برای سیر مراحل قانونی و نیز بررسی شرایط روحی و روانی به کلانتری ۱۲۹ جامی تحویل داده شد تا با دستور قضائی دستوران بعدی در موردش انجام شود.