خانه / اخبار پزشکی / انجام واکسیناسیون کودکان روستای سیل زده دریسیه شادگان

انجام واکسیناسیون کودکان روستای سیل زده دریسیه شادگان

شکراله سلمان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به بازدیدی که امروز از اردوگاه محل استقرار اهالی روستای سیل زده دریسیه در محل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی در راستای تأمین و حفظ سلامت مردم گفت: کار واکسیناسیون اطفال زیر ۱۵ سال شامل واکسن فلج اطفال و سرخک برای جلوگیری از اپیدمی این دو بیماری در کمپ یادشده، صورت گرفته است.

وی با تاکید بر مراقبت روزانه از کودکان و زنان باردار مستقر در این اردوگاه و کودکان افزود: در بازدید امروز حدود ۶۰ بیمار ویزیت شدند.

به گفته سلمان‌زاده، تا این لحظه هیچ موردی از اپیدمی در مناطق سیل زده جنوب غرب خوزستان دیده نشده است.

وی اظهار کرد: موضوع مراقبت از آب آشامیدنی کمپ مذکور نیز به صورت مستمر توسط گروه پیشگیری بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام می‌شود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: با توجه به کمبود سرویس بهداشتی و حمام صحرایی در حال حاضر این دو مورد در کمپ یادشده در حال نصب هستند تا از این نظر نیز مشکلی احساس نشود.

سلمان زاده ادامه داد: به منظور ایجاد نشاط به ویژه در کودکان ساکن این کمپ، فعالان معاونت فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان برنامه‌هایی را تدارک و در حال اجرای آنها هستند.

وی یادآور شد: در حال حاضر اتوبوس آمبولانس دانشکده علوم پزشکی آبادان در روستای دریسیه شادگان مستقر شده و از صبح امروز تاکنون، ۱۸۰ نفر در این روستا به صورت رایگان ویزیت شدند که از این میان دو مورد اعزام به بیمارستان نیز در برنامه کاری امروز داشتیم.

وی گفت: برای بحث سالم‌سازی آب در روستای سیل زده دریسیه شادگان آموزش‌های چهره به چهره و خانه به خانه در حال انجام است و مادران باردار مستقر در این منطقه نیز خدمات را به صورت روزانه دریافت می‌کنند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

آمادگی ایران برای ساخت کارخانه داروسازی در سودان

وزیر بهداشت، بر آمادگی ساخت کارخانه داروسازی و صادرات دارو به کشور سودان تاکید کرد.

پاسخی بگذارید