خانه / اخبار پزشکی / انجام ۸۹۸ هزار بازرسی بهداشت محیطی/پلمب ۳۳۱ رستوران بین راهی

انجام ۸۹۸ هزار بازرسی بهداشت محیطی/پلمب ۳۳۱ رستوران بین راهی

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، گفت: در نوروز امسال بیش از ۳۰۰۰ تیم بازرسی بهداشت محیط از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کار نظارت بهداشتی بر تهیه و توزیع مواد غدایی، آب آشامیدنی و همچنین اماکن را بر عهده داشتند.

وی، تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در طی برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی را ۶۶۸۱۷۶ اعلام کرد و افزود: بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی، مراکز و مدارس اسکان مسافرین نوروزی در این برنامه ۱۹۸۳۱۶ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراکز، اماکن و رستوران‌های بین راهی ۳۱۵۶۴ مورد و کل بازرسی‌های بهدشت محیطی ۸۹۸۰۵۶ مورد بوده است.

رئیسی ضمن اشاره به همکاری و هماهنگی سایر سازمان‌ها و نهادها در اجرای این برنامه اظهار داشت: کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضائی در طی اجرای برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی ۱۲۵۱۳ مورد بوده که از این تعداد ۸۸۱ مورد مربوط به مراکز و رستوران‌های بین راهی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده را ۲۸۲۹ مورد اعلام کرد که ۳۳۱ مورد آن مربوط به رستوران‌های بین راهی بوده است.

رئیسی افزود: مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۱۱۵۲۹۱۴ کیلو گرم می‌باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به استفاده گسترده کارشناسان بهداشت محیط در سراسر کشور از وسایل سنجش پرتابل در طی اجرای این برنامه گفت: در این مدت، تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۵۵۹۴۱۱ مورد بوده است.

وی اظهار داشت: تشدید کنترل و سنجش سلامت آب آشامیدنی از مباحث مهم در طول اجرای این برنامه بود که طی آن تعداد ۶۰۲۶۷۶ کلرسنجی آب انجام شد.

گفتنی است برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی از بیستم اسفندماه سال گذشته آغاز و روز بیستم فروردین ۱۳۹۸ به پایان رسید.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

آمادگی ایران برای ساخت کارخانه داروسازی در سودان

وزیر بهداشت، بر آمادگی ساخت کارخانه داروسازی و صادرات دارو به کشور سودان تاکید کرد.

پاسخی بگذارید