خانه / سلامت / بارسنگین درمان بیماران در مراکز دولتی با تعرفه سنگین بخش خصوصی

بارسنگین درمان بیماران در مراکز دولتی با تعرفه سنگین بخش خصوصی

سلامت نیوز:نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه ازدحام گسترده بیماران دربیمارستان‌های دولتی برای گرانی تعرفه بخش خصوصی درمان نیازمند بازنگری است،گفت:کاهش کیفیت خدمات درمانی در بیمارستانهای دولتی برای پذیرش بیش از ظرفیت در بیمارستان‌های دولتی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی درباره وضعیت خدمات رسانی در بیمارستان‌های دولتی به بیماران،گفت: حجم مراجعه بیماران به بیمارستانهای دولتی سنخیتی با امکانات درمانی در بخش دولتی ندارد و این در حالی است که در تعرفه بخش خصوصی درمان می‌بایست همسو با وضعیت اقتصادی مردم،متعادل تعیین شود .

بارپذیرش بیماران به دوش بیمارستان‌های دولتی سنگینی می‌کند

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بارپذیرش بیماران به دوش بیمارستانهای دولتی سنگینی می‌کند زیرا خدمات رسانی درمانی در بخش خصوصی بسیار گران است و مردم بویژه طبقه ضعیف اقتصادی جامعه نمی توانند بخش خصوصی را برای درمان برگزینند.

گرانی داروهای آزاد بیماران را دچار دردسر کرده است

وی ادامه داد: گرانی داروهای آزاد نیز بیماران را دچار دردسرکرده است و از همین رو بسیاری از بیماران توان خرید دارو های آزاد را در بازار دارویی کشور را ندارند واین امرموجبات عود مجدد بیماری را فراهم می‌کند زیرا زمانی که فرد نتواند دارو مورد نیاز را جهت پروسه درمان دریافت کند، بدیهی است که احتمال دارد بیماری اش مجدد بر اثر عدم مصرف دارو عود کند.
بسیاری از بیماران توان خرید دارو های آزاد را در بازار دارویی کشوررا ندارند واین امر موجبات عود مجدد بیماری را فراهم می‌کند

رییس کمیسیون عمران مجلس بابیان اینکه ازدحام گسترده بیماران دربیمارستان‌های دولتی برای گرانی تعرفه بخش خصوصی درمان نیازمند بازنگری است یادآورشد:کاهش کیفیت خدمات درمانی در بیمارستانهای دولتی برای پذیرش بیش از ظرفیت در بیمارستان‌های دولتی است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

چرا خوابیدن در تاریکی توصیه می‌شود؟

سلامت نیوز:کارشناسان سلامت به خوابیدن در محیط تاریک تاکید دارند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اگر از جمله افرادی هستید که روی کاناپه و مقابل تلویزیون به خواب می روید یا ترجیح می دهید هنگام شب چراغ اتاق را روشن نگه دارید ضرورت دارد این عادت خود را ترک کنید زیرا سلامت تان را به خطر می اندازد. کارشناسان به افراد توصیه می کنند هنگام خواب چراغ ها را خاموش کنند زیرا بر کیفیت خواب اثر می گذارد. به هنگام تاریکی بدن سیگنالی دریافت می کند که به مفهوم زمان استراحت است. درحالیکه قرار گرفتن در معرض نور، ذهن و جسم را هوشیار ساخته و حتی هنگام شب به بیدار ماندن کمک می کند، ساعت زیستی بدن را مختل می سازد. خوابیدن در محیط روشن در هنگام شب ساعت خواب داخلی بدن را تغییر می دهد. همچنین نتایج مطالعه ای که اخیرا انجام گرفته نشان می دهد این کار خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. محققان آمریکایی بر این باورند که خوابیدن در فضای روشن شرایط را برای ابتلا به بیماری دیابت فراهم می سازد. در این مطالعه ۲۰ فرد ۱۸ تا ۴۰ ساله مورد بررسی قرار گرفتند. محققان از این افراد درخواست کردند در اولین شب در محیطی کاملا تاریک استراحت کنند. در شب دوم نیمی از این افراد در اتاقی روشن و نیمی دیگر در محیط تاریک استراحت کردند. محققان نشانه های حیاتی این افراد، فعالیت امواج مغزی، حرکت چشم ها و پاهای آنان را هنگام خواب مورد بررسی قرار دادند. همچنین سطح هورمون ملاتونین این افراد اندازه گیری شده و تست گلوکز از آنان گرفته شد. به گزارش تایمز آو ایندیا، یافته های بدست آمده نشان داد: خوابیدن در محیط روشن مقاومت به انسولین را افزایش می دهد که در نهایت به دیابت منجر می شود. همچنین خواب بی کیفیت، فرد را در معرض بیماری قلبی، سکته مغزی و چاقی قرارمی دهد.