خانه / سلامت / بازسازی روستاهای مناطق زلزله زده تا زمستان پایان می یابد

بازسازی روستاهای مناطق زلزله زده تا زمستان پایان می یابد

سلامت نیوز:علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن، میانگین پیشرفت فیزیک ساخت و سازها در مناطق زلزله زده را بین ۵۳ تا ۵۴ درصد اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: کار بازسازی روستاهای زلزله زده غرب کرمانشاه تا زمستان و در مناطق شهری نیز تا اوایل سال آینده پایان می یابد.

علیرضا تابش در آئین افتتاح پنج هزار واحد مسکونی که به شکل نمادین در روستای شیرین آب قصرشیرین با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد ، افزود: تاکنون کار سقف گذاری ۱۷ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده انجام شده و بقیه واحدها نیز در مرحله اسکلت بندی و نازک کاری است.

وی اظهار داشت: حدود ۵۴ هزار واحد مسکونی در جریان زلزله هفت و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان پارسال آسیب دید که نیازمند تعمیر است و با تلاش های صورت گرفته تاکنون کار تعمیر و بازسازی ۴۸ هزار واحد مسکونی تکمیل و بقیه نیز در حال انجام است.

تابش از پرداخت یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب های مختلف به زلزله زدگان غرب کرمانشاه خبر داد و بیان کرد: تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: با تلاش های صورت گرفته ، ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات به زلزله زدگان غرب کرمانشاه پرداخت شد که این خود عامل بزرگی در تسریع بخشیدن به روند ساخت و ساز است.

تابش افزود: تنها با گذشت حدود ۲ ماه از وقوع زلزله ۲۱ آبان پارسال ، ۱۵ هزار اسکان موقت در روستاهای غرب کرمانشاه توسط سپاه و بنیاد مسکن شکل گرفت و به پنج هزار تن از زلزله زدگان نیز به شکل نقدی پول پرداخت شد.

وی ادامه داد: در ماه های ابتدایی وقوع زلزله ، کار اسکان دایم ۳۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده آغاز شد که از این تعداد ۲۲ هزار واحد در روستاها و بقیه در مناطق شهری است.

تابش ، میانگین پیشرفت فیزیک ساخت و سازها در مناطق زلزله زده را بین ۵۳ تا ۵۴ درصد اعلام کرد.

وی خواستار افزایش تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض به زلزله زدگان غرب کرمانشاه با مساعدت معاون اول رئیس جمهوری شد و گفت: بی شک در صورت تحقق این مهم کار بازسازی مناطق زلزله زده شتاب بیشتری خواهد گرفت.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود یکصد هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

خشکی و ترک پوست را با سیب درمان کنید

سلامت نیوز: سیب ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست و رنگ پریدگی را برطرف می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، سیب یکی از بهترین میوه هایی است که برای شاداب نگه داشتن بدن و بالابردن توان بدن برای مقابله با حملات ویروس ها و میکروب ها موثر بوده لذا مصرف آن برای همه سنین توصیه می شود، همچنین استفاده از سیب ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست و رنگ پریدگی را برطرف می کند. همچنین وجود املاحی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم در سیب درد مفاصل را برطرف کرده و استخوان های بدن را محکم می کند؛ از طرفی از دیگر فواید این ماده مهم و اساسی این است که باکتری های موجود بین لثه و دندان را از بین می برد و به گفته پزشکان می تواند نقش مسواک را نیز ایفا کند؛ همچنین جویدن سیب موجب تقویت عضلات فک می شود. بر اساس این گزارش، از دیگر فواید سیب می توان به درمان سرماخوردگی و کشتن میکروب های موجود در بدن اشاره کرد؛ از طرفی به دلیل وجود فیبر بالا در سیب، این ماده در هضم غذا نیز بسیار موثر است و از نفخ شکم جلوگیری می کند؛ همچنین جلوگیری از چاقی، درمان زخم دهان، خارج کردن حرارت اضافی از بدن، رفع گرفتگی صدا و درمان التهاب کلیه از دیگر فواید مصرف سیب است. قابل ذکر است؛ موارد ذکر شده تنها بخشی از فواید این میوه اساسی و موثر در بدن است لذا چه در طب نوین و چه در طب سنتی مصرف آن برای همه افراد توصیه شده چرا که مصرف سیب بدن را از هجوم میکروب ها بیمه می کند.