خانه / سلامت / بازسازی روستاهای مناطق زلزله زده تا زمستان پایان می یابد

بازسازی روستاهای مناطق زلزله زده تا زمستان پایان می یابد

سلامت نیوز:علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن، میانگین پیشرفت فیزیک ساخت و سازها در مناطق زلزله زده را بین ۵۳ تا ۵۴ درصد اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: کار بازسازی روستاهای زلزله زده غرب کرمانشاه تا زمستان و در مناطق شهری نیز تا اوایل سال آینده پایان می یابد.

علیرضا تابش در آئین افتتاح پنج هزار واحد مسکونی که به شکل نمادین در روستای شیرین آب قصرشیرین با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد ، افزود: تاکنون کار سقف گذاری ۱۷ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده انجام شده و بقیه واحدها نیز در مرحله اسکلت بندی و نازک کاری است.

وی اظهار داشت: حدود ۵۴ هزار واحد مسکونی در جریان زلزله هفت و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان پارسال آسیب دید که نیازمند تعمیر است و با تلاش های صورت گرفته تاکنون کار تعمیر و بازسازی ۴۸ هزار واحد مسکونی تکمیل و بقیه نیز در حال انجام است.

تابش از پرداخت یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب های مختلف به زلزله زدگان غرب کرمانشاه خبر داد و بیان کرد: تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: با تلاش های صورت گرفته ، ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات به زلزله زدگان غرب کرمانشاه پرداخت شد که این خود عامل بزرگی در تسریع بخشیدن به روند ساخت و ساز است.

تابش افزود: تنها با گذشت حدود ۲ ماه از وقوع زلزله ۲۱ آبان پارسال ، ۱۵ هزار اسکان موقت در روستاهای غرب کرمانشاه توسط سپاه و بنیاد مسکن شکل گرفت و به پنج هزار تن از زلزله زدگان نیز به شکل نقدی پول پرداخت شد.

وی ادامه داد: در ماه های ابتدایی وقوع زلزله ، کار اسکان دایم ۳۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده آغاز شد که از این تعداد ۲۲ هزار واحد در روستاها و بقیه در مناطق شهری است.

تابش ، میانگین پیشرفت فیزیک ساخت و سازها در مناطق زلزله زده را بین ۵۳ تا ۵۴ درصد اعلام کرد.

وی خواستار افزایش تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض به زلزله زدگان غرب کرمانشاه با مساعدت معاون اول رئیس جمهوری شد و گفت: بی شک در صورت تحقق این مهم کار بازسازی مناطق زلزله زده شتاب بیشتری خواهد گرفت.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود یکصد هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

راه های کاهش استرس دوره کودکی

سلامت نیوز:استرس بر همه افراد از جمله کودکان هم تاثیر می گذارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، به گفته متخصصان، علائم استرس در کودکان شامل نوسانات اخلاقی، تغییر در الگوی خواب و شب ادراری است. علائم دیگر آن نیز شامل معده درد، سردرد، مشکل در تمرکز یا کناره گیری کردن از دیگران است. متخصصان برای کمک به کاهش و کنترل استرس کودک راه های زیر را توصیه می کنند: - مطمئن شوید که کودک به قدرکافی می خوابد و رژیم غذایی مغذی دارد. - هر روز زمانی را به حرف زدن با کودک تان اختصاص دهید. - کودک تان را مجبور به صحبت در مورد آنچه که باعث اذیت و ناراحتی اش شده است نکنید. - کودک را برای موقعیت های پراسترس آماده کنید. - در قالب شخصیت های داستانی، نحوه برخورد کودک را با شرایط استرس زا توضیح دهید.