خانه / اخبار پزشکی / بازسازی ۲.۵ میلیون مترمربع فضای بیمارستانی در کشور

بازسازی ۲.۵ میلیون مترمربع فضای بیمارستانی در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس امیر ساکی در سی و دومین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع و دفاتر فیزیکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در شهر مقدس مشهد با ارائه گزارشی در مورد طرح های اجرایی در این دفتر طرح تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی را یکی از مهمترین طرح های در حال اجرا در طول تاریخ سلامت کشور عنوان کرد و افزود: تا کنون حدود ۱۳ هزار تخت در این طرح تامین شده است و طبق برآوردهایی که شده است بیشترین تعداد پروژه ها را طی اواخر امسال و اوایل سال بعد افتتاح خواهیم کرد.

وی در ادامه به پروژه های طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین پروژه های این طرح، طرح احداث بلوک های زایمانی است که تاکنون ۸۴۸ تخت LDR در این طرح تکمیل شده است.

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت در ادامه به طرح بهسازی و افزایش ظرفیت اورژانس ها به عنوان یکی دیگر از بسته های طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: مردم در مراجعه به بیمارستان ها، اورژانس را به عنوان مهمترین قسمت ارائه خدمات درمانی می بینند و بر این اساس است که معتقدیم اورژانس ها پیشانی بیمارستان ها هستند. در این طرح ۱۲۰ پروژه در مهمترین بیمارستان ها در حال اجرا است.

وی در ادامه به طرح مراکز غربالگری سرطان اشاره کرد و افزود: این طرح نیز در قالب پروژه های طرح تحول نظام سلامت در سطح کشور درحال اجرا است با وجود اینکه این طرح با مقداری تاخیر آغاز به کار کرده است اما روند اجرایی مناسبی دارد و هر هفته توسط مدیران پروژه روند اجرایی آنها پیگیری می شود.

ساکی یکی از مشکلات اصلی بیمارستان ها را کمبود تخت های ICU، NICU و PICU عنوان کرد، افزود: ایجاد و توسعه بخش های ویژه در بیمارستان ها(ICU، NICU و PICU) نیز از دیگر موارد طرح تحول نظام سلامت است که کمبود آن در سطح کشور احساس می شد که تاکنون توانسته ایم بخش عمده ای از آن را احداث کنیم.

مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت طرح هتلینگ بیمارستانی  را یکی از بهترین طرح های اجرا شده در برنامه تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: دو میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای بیمارستانی در این طرح احیا شد.

ساکی در پایان به ساخت سلامتکده ها اشاره کرد و گفت: بنا بود ۲۰ سلامتکده در کشور ایجاد شود که در حال حاضر ساخت ۱۰ سلامتکده در کشور در دستور کار قرار گرفته که می تواند در بحث درمان و طب سنتی بسیار اثرگذار باشد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

شیرین کننده های مصنوعی موجب پُرخوری می شود

طبق نتایج یک تحقیق جدید، شیرین کننده های مصنوعی می توانند موجب افزایش اشتها و در نهایت چاقی شوند.

پاسخی بگذارید