خانه / اخبار پزشکی / بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز افتتاح شد

بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، بخش پیوند مغز و استخوان بیمارستان شفای اهواز پیش از ظهر امروز با حضور وزیر بهداشت و درمان در این شهرستان، افتتاح شد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی استان خوزستان که بیمارستانهای موجود در آن علاوه بر بیماران سراسر خوزستان، خدمات درمانی را به پنج استان مجاور و حتی کشورهای همسایه مانند عراق نیز ارائه می کنند، به منظور   امکانپذیر شدن انجام پیوند مغز استخوان در استان خوزستان، مرکز تخصصی پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز، فعالیت خود را برای ارائه خدمات در دو بخش اطفال و بزرگسال به طور رسمی آغاز کرد. 

بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز، در طول دو سال با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده است. این مرکز در سه طبقه و با زیربنای دو هزار و ۷۰۰ متر مربع ساخته شده که طبقه همکف شامل پاتولوژی، آزمایشگاه، بخش هورمون‌شناسی و بیوشیمی است.

طبقه اول این مرکز دارای هشت اتاق بستری ایزوله یک‌تخته و طبقه دوم نیز شامل سه اتاق بستری عمومی دوتخته، چهار اتاق بستری ایزوله یک‌تخته، اتاق عمل تخصصی پیوند، کلاس درس و فضای پشتیبان است.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

دانشگاه چمران اهواز علاقه به هرس درختان کونوکارپوس خود ندارد

اهواز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: برخی دستگاه ها از جمله دانشگاه چمران علاقه به هرس درختان کونوکارپوس خود ندارند در حالیکه مضر بود آن هنگام باران برای تنفس شهروندان ثابت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید