خانه / اخبار پزشکی / بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز افتتاح شد

بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، بخش پیوند مغز و استخوان بیمارستان شفای اهواز پیش از ظهر امروز با حضور وزیر بهداشت و درمان در این شهرستان، افتتاح شد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی استان خوزستان که بیمارستانهای موجود در آن علاوه بر بیماران سراسر خوزستان، خدمات درمانی را به پنج استان مجاور و حتی کشورهای همسایه مانند عراق نیز ارائه می کنند، به منظور   امکانپذیر شدن انجام پیوند مغز استخوان در استان خوزستان، مرکز تخصصی پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز، فعالیت خود را برای ارائه خدمات در دو بخش اطفال و بزرگسال به طور رسمی آغاز کرد. 

بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شفای اهواز، در طول دو سال با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده است. این مرکز در سه طبقه و با زیربنای دو هزار و ۷۰۰ متر مربع ساخته شده که طبقه همکف شامل پاتولوژی، آزمایشگاه، بخش هورمون‌شناسی و بیوشیمی است.

طبقه اول این مرکز دارای هشت اتاق بستری ایزوله یک‌تخته و طبقه دوم نیز شامل سه اتاق بستری عمومی دوتخته، چهار اتاق بستری ایزوله یک‌تخته، اتاق عمل تخصصی پیوند، کلاس درس و فضای پشتیبان است.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

روحانی: امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: در طول چهل سال گذشته امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده است.

پاسخی بگذارید