خانه / اخبار پزشکی / برای تهیه داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج مشکلی نداریم

برای تهیه داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج مشکلی نداریم

سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه سفر به کاشان، در گفت‌وگوی با خبرنگار مهر، با اشاره به ضرورت راه‌اندازی گردشگری سلامت در کشور اظهار داشت: تمایل داریم تا برای موضوع گردشگری سلامت بخش خصوصی وارد عمل شود و این وزارتخانه نیز همراه و کمک حال آنان در حوزه‌های مختلف از جمله اعطای تسهیلات و غیره است.

وی با بیان اینکه برخی بیمارستان‌های دولتی در طرح گردشگری سلامت مشارکت دارند، افزود: این وزارتخانه سعی دارد مشوقی برای بخش خصوصی در راه‌اندازی گردشگری سلامت باشد و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفتیم چرا که می دانیم ایران در این زمینه از پتانسیل بالایی برخوردار است.

سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه در طرح نظام سلامت حمایت همه‌جانبه از بیماران خاص و صعب‌العلاج مدنظر است، ابراز داشت: معتقد هستیم در این حوزه بخش دولتی نسبت به بخش خصوصی باید حمایت بیشتری انجام دهد و بر همین اساس کلیه داروهای این بیماران تهیه و مشکلی در تهیه داروهای آنان نیست.

وی ضمن اشاره به تاریخچه بهداشت و درمان در شهرستان کاشان اظهار داشت: وضعیت درمان و  بهداشت در  این بخش در زمان گذشته در سطوح پایینی قرار داشت و با عنایت خداوند و همت مسئولان، بیمارستان کاشان به بهره‌برداری رسید و سطح درمان ارتقاء پیدا کرد.

نمکی با بیان اینکه پتانسیل شهرستان کاشان در زمینه درمانی بالا است، افزود: گسست اجتماعی عامل مغفول ماندن کاشان است و امید است با تلاش مسئولان این معضل شهرستان کاشان در بخش درمان برطرف شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید