خانه / اخبار پزشکی / بررسی اعتیادهای رفتاری در کنگره بین المللی تهران

بررسی اعتیادهای رفتاری در کنگره بین المللی تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدتقی جغتایی در ارتباط با برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، اظهارداشت: این کنگره از ۱۴ تا ۱۶ شهریور ۹۷ در مرکز همایش‌های بین المللی رازی تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: محورهای این همایش بیولوژی اعتیاد، اعتیاد در زنان، کودکان و سایر گروه های خاص، اعتیاد به الکل و سیگار، اعتیادهای رفتاری، ابزارهای تشخیصی و ارزیابی، آموزش در دانش اعتیاد، اپیدمیولوژی و کاهش آسیب است.

رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد ادامه داد: علوم اعصاب و علوم شناختی در اعتیاد، نقش رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی، همبودی‌های پزشکی در اعتیاد، گروه‌های همتا، روش‌های بیولوژیک غیر فارماکولوژیک، پرستاری و اعتیاد، سیاست گذاری و جنبه‌های قانونی، پیشگیری از اعتیاد، همبودی‌های روانپزشکی اعتیاد، روان درمانی و مداخلات اجتماعی، توانبخشی در اعتیاد، جنبه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اعتیاد و سم شناسی و شیمی مواد از دیگر محورهای این همایش است.

جغتایی عنوان کرد: در این کنگره جوایزی همچون جایزه طب اعتیاد ایزاما (پژوهشگران جوان)، جایزه پیشگیری اولیه توسط سازمان بهزیستی کشور، جایزه کاهش آسیب توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جایزه کیفیت زندگی توسط جمعیت خیریه تولد دوباره و جایزه‌های «بازتوانی» و «رژیم کاهش تدریجی تنتور اُپیوم (DST) توسط جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ پس از یک فرآیند داوری مشخص، به خلاصه‌ مقالات برتر اعطا می‌شود.

وی در مورد سخنرانان بین المللی خاطرنشان کرد: Hugh Garavan ،دانشیار روانپزشکی در دانشگاه ورمونت  آمریکا،  Antonio Verdejo-Garcia، استادیار مطالعات اعتیاد در دانشگاه موناش استرالیا، متخصص روانپزشکی و Alexander Baldachino  رئیس دپارتمان پزشکی اعتیاد در دانشگاه سنت اندرو اسکاتلند در این کنگره حضور خواهند داشت.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

یک چهارم جمعیت کشور چاق هستند/آمار مرگ و میر بیماری های غیر واگیر

معاون وزیر بهداشت، با عنوان این مطلب که بیش از یک چهارم جمعیت ایران چاق هستند، گفت: سالانه ۳۰۰ هزار نفر در کشور به دلیل بیماری‌های غیرواگیر فوت می کنند.

پاسخ دهید