خانه / اخبار پزشکی / برگزاری نخستین جشنواره هنرهای تجسمی با موضوع اهدای خون

برگزاری نخستین جشنواره هنرهای تجسمی با موضوع اهدای خون

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین دزفولی مدیر روابط عمومی انتقال خون استان تهران با اشاره به نزدیکی ۲۴ خرداد روز جهانی اهداکنندگان خون، گفت: این جشنواره با عنوان «من هم هستم» که بر گرفته از رنگمایه اصلی پویش‌های این روز در سالجاری است، نهم مرداد همزمان با روز ملی اهدای خون آغاز و ۲۰ مرداد نیز به پایان می‌رسد.

وی افزود: هنرمندان می توانند آثار خود را در سه شاخه نقاشی، کاریکاتور و تصویرسازی تا ۲۰ تیر سالجاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دزفولی، محورهای جشنواره را «اهدای خون، اهدای زندگی»، «اهدای خون مستمر و اهمیت آن در تامین خون سالم»، «اهدای خون در شرایط اورژانس و بحران‌ها»، «مشارکت اجتماعی بانوان و اهدای خون»، «ورزش، خودمراقبتی و اهدای خون» و « جوان آگاه و اهدای خون مسئولانه» برشمرد و خاطرنشان کرد: به آثار برگزیده از سوی هیات داوران تندیس و جوایز ارزنده‌ای تعلق می‌گیرد؛ همچنین تمام هنرمندان راه‌یافته به جشنواره گواهی شرکت و کتابچه آثار برگزیده را دریافت می‌کنند.

وی از خانه هنرمندان ایران، اداره کل سلامت شهرداری تهران و هلال احمر استان تهران به عنوان همکاران جشنواره یاد کرد و افزود: علاقه‌مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به ویژه در خصوص تکنیک و نحوه ارسال آثار به کانال تلگرامی @tbtc_festival  و یا وب سایت اداره کل انتقال خون استان تهران به آدرس www.tbtc.ir  مراجعه کنند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

کاهش ۲۷ درصدی ارز تخصیصی به محصول نهایی دارو

سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: بیش از ۵۱ درصد ارز تخصیصی حوزه دارو به مواد اولیه دارویی تعلق گرفته است.

پاسخی بگذارید