خانه / سلامت / تأخیر در پرداخت مطالبات حوزه سلامت منطقی نیست

تأخیر در پرداخت مطالبات حوزه سلامت منطقی نیست

سلامت نیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مسئولان ارشد سازمان بیمه سلامت بر ضرورت تسریع روند پرداخت مطالبات داروخانه‌ها، پزشکان و بیمارستان‌ها توسط این سازمان تأکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته بیمه سلامت در نشست با مدیران ارشد ستادی سازمان بیمه سلامت و مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ ضمن تشکر از زحمات آنها در جهت تأمین سلامت مردم، گفت: شما کار مهمی برعهده دارید ضمن اینکه کار هم با مشکل بود یعنی در مسیر کار مشکلاتی وجود داشت که به دلیل این مشکلات و بدهی‌هایی که داشتید کار به خوبی جلو نمی رفت و اگر از ابتدا شسته و رفته کار صورت می‌گرفت تا این اندازه مشکل ایجاد نمی‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تصمیماتی که در جهت استفاده از سیستم‌های جدید و راه‌اندازی سامانه الکترونیک گرفتید باعث می‌شود آرام آرام به سمتی بروید که کارها به قاعده انجام شده و درست و سنجیده باشد و این مسیر درستی است که کمک می‌کند در آینده با مشکل فعلی مواجه نشوید.

وی اظهار کرد: اصل موضوع سلامت از جمله موضوعاتی است که همه باید بر آن حساس باشند و در کشور ما همپای امنیت مسئله سلامت از اهمیت وافری برخوردار است و همان مقدار که این مسائل برای مردم و کشور اهمیت دارد در کشور مسئله سلامت دارای وزن است که باید به آن توجه کرد.

لاریجانی افزود: وقتی در مجلس به این موضوع اهتمام ورزیده می‌شود به این دلیل است که کار شما بسیار مهم است چرا که بر آسایش روانی و زندگی مردم اثرگذار است و باید مردم از این جهت آرامش داشته باشند که هنگامی که بیماری برای آنها به وجود می آید مرجعی وجود دارد که آنها را زیر پوشش قرار دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: البته اینکه همپوشانی‌ها حذف شده موضوعی است که باید به صورت شسته و رفته مشخص شود ضمن اینکه مسئله بودجه شما یک بار باید به طور کامل حل شود چرا که اغلب داروخانه‌ها، پزشکان و بیمارستان‌ها از تأخیر در پرداخت بدهی‌های این بخش گلایه‌مند هستند و این تأخیر خوب نیست چرا که ما کار را با اعمال شاقه انجام می‌دهیم، پول می‌دهیم، اما به صورتی پرداخت می‌شود که در نهایت همه ناراضی هستند بنابراین اگر یک بار این موضوع را حل کنیم این نارضایتی رفع می‌شود.

وی خطاب به مدیران بیمه سلامت تصریح کرد: شما با همه فنونی که دارید و ملاحظاتی که در کشور وجود دارد و اینکه خرج‌ها را کم می‌کنید باید به یک رقمی برسید ضمن اینکه به این نکته اشاره کردیم که ۱۷ هزار میلیارد هزینه دارید بنابراین باید منابع پایداری برای تأمین آن ایجاد کنید تا در بودجه در نوساناتی که ایجاد می‌شود تا این اندازه مشکل پیدا نکنید و منابع هر سال بخش سلامت نیز مشخص شود تا هم شما خیالتان راحت باشد و هم خیل عظیمی از پزشکان، بیمارستان ها و داروخانه‌ها خیالشان راحت باشد تا به موقع مطالباتشان پرداخت می‌شود.

لاریجانی گفت: بنده متوجه نمی‌شوم که با چه منطقی مطالبات این بخش با تأخیر پرداخت می‌شود که در نهایت باعث می‌شود هم شما، هم مجلس برای تأمین اعتبارات مورد نیاز این بخش وقت بگذارید و در نهایت همه ناراضی باشند بنابراین باید تلاش کنید که بدهی‌های خود را زودتر پرداخت کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیشنهادی به مدیران بیمه سلامت در جهت تأمین بودجه سال آینده این سازمان بیان کرد: هم اکنون که فصل بودجه رسیده است باید منابعی را که برای سال آینده نیاز دارید مشخص کرده و بودجه خود را متناسب با منابع موجود و ملاحظاتی که در کشور وجود دارد، بودجه خود را مدون کنید تا ما در جانمایی در بودجه، آن را به منابعی که روشن باشد اعم از مالیات بر ارزش افزوده یا منابعی که تحقق آن تقریباً صد درصد باشد، وصل کنیم و نتیجه این می‌شود که تکلیف شما روشن می‌شود.

توصیه رئیس مجلس به منظور ایجاد منابع پایدار برای بیمه سلامت

وی در ادامه افزود: وزن کار شما در کشور بالا است چرا که یک آرامش روانی در جامعه ایجاد می‌کند بنابراین شما باید بررسی دقیقی انجام دهید تا مشخص شود که نیاز واقعی شما چقدر است ضمن اینکه به دنبال افزایش دریافت مبالغ هم نباشید چون منابع محدود است بنابراین پیشنهاد می‌شود که منابع پایداری برای این بخش ایجاد شود تا مشکلات شما رفع شود ضمن اینکه حتما به کمیسیون‌های بهداشت و درمان و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس توصیه می‌کنم این را برای شما جانمایی کنند تا هم مدیریت، هم کارکنان سازمان بیمه سلامت و همه بخش زیادی از افرادی که با شما کار می‌کنند فراغت داشته باشید چرا که اگر یک سال بتوانیم این منابع را تصویب کنیم سال بعد هم بهره برداری شده و تکرار می‌شود.

لاریجانی در پایان عنوان کرد: ان‌شاء الله خداوند کمک‌تان کند، از زحمات شما تشکر می‌کنیم چرا که زحمت کشیدید، سازمان بیمه سلامت را منظم کردید و امیدواریم سال‌های بعد مشکلاتتان کمتر شود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم؟

سلامت نیوز :دیگر اجازه ندهید گرد و غبار برنامه شما را مختل کند.برای اینکه از هر ثانیه برنامه مورد علاقه تان لذت ببرید، نیاز به صفحه نمایشی از تلویزیون دارید که عاری از هرگونه گرد و غبار، کثیفی و اثر انگشت باشد. زمانی که از مدیر موسسه خانه داری در مورد توصیه های نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون و همه تجهیزات مربوط به آن سوال شد، سخن از این نکته شروع شد که اول مطمئن شوید وسایل ضروری و موردنیاز را در خانه دارید: شیشه پاک کن و پاک کننده چند منظوره دستمال میکروفایبر دستمال پاک کننده وسایل الکترونیکی جاروبرقی با وسایل ضمیمه حال به شما آموزش می دهیم که چگونه صفحه نمایش تلویزیون، ریموت کنترل ها و بلندگوها را تمیز کنید. چگونه نمایشگر تلویزیون را تمیز کنیم؟ برای امنیت بیشتر، قبل از هر اقدامی تلویزیون را از پریز برق بکشید. اگر صفحه تلویزیون تان شیشه ای است، یک دستمال پارچه ای نرم را به مایع شیشه پاک کن آغشته و با آن صفحه نمایش را تمیز کرده و سپس با سمت دیگر دستمال آن را خشک کنید. هرگز، تاکید می کنیم هرگز شیشه پاک کن را مستقیما روی صفحه نمایش اسپری نکنید. با این کار دستگاهتان می تواند آسیب ببیند، این نکته در مورد کابینت آشپزخانه هم صادق است. قبل از تمیز کردن تلویزیون، آن را از پریز برق بکشید صفحه نمایش های ال سی دی، پلاسما یا مدل های جدیدتر را نمی توانید با روش سنتی دستمال مرطوب تمیز کنید. به جای این روش، با یک دستمال میکروفایبر خشک و نرم گرد و غبار آن را بزدایید. اگر کثیفی و لکه های خشک شده ای روی صفحه تلویزیون دیده می شود، آنها را توسط دستمال تمیز کننده تلویزیون، دستمال مرطوب مخصوص لوازم برقی و الکترونیکی از بین ببرید. با استفاده از دستمال میکروفایبر به سراغ دکمه ها و پشت تلویزیون رفته و کرد و غبارش را پاک کنید تا منافذش تمیز شود. حالا دو شاخه را به برق بزنید. تمیز کردن ریموت کنترل ریموت ها توسط همه لمس شده و در اطراف فضای خانه هم می چرخند! با این اوصاف ریموت کنترل چیزهای بسیاری را با چشم خود می بیند ولی به ندرت به آن توجه شده و تمیز می شود! همه آنچه باید انجام دهید این است که هر دو سمت آن را با یک دستمال پاک کننده تمیز کنید. اگر دستمال مخصوص وسایل الکترونیک یا دستمال چندکاره در دسترس دارید، از آنها استفاده کنید. دور انگشت خود دستمال را بپیچید و با کمک ناخن فرورفتگی ها، خطوط و گوشه های دکمه های ریموت کنترل را تمیز کنید. حال بگذارید در دمای اتاق و با هوای موجود خشک شود. تمیز کردن بلندگوها اگر پارچه یا فومی که روی بلندگوی تان کشیده شده، جداشدنی است (دفترچه راهنما را مطالعه کنید) آن را جدا کرده و دو سمتش را با جاروبرقی تمیز کنید تا غبار، پرز و موی حیوان خانگی تان که به سطح بلندگو چسبیده، پاک شود. اگر پوشش بلندگو را نمی توانید جدا کنید، از روی پوشش آن را جاروبرقی بکشید یا از رول های چسبناکی که برای از بین بردن پرز روی لباس و پارچه کاربرد دارد، استفاده کنید. با جوراب شلواری قدیمی هم می توان پرزها را از بین برد. برای بلندگوهایی که سطحی سخت و مانند مانیتور دارند، از یک دستمال میکروفایبر مرطوب و بدون پرز استفاده کرده و سپس سطح بلندگو را خشک کنید. منبع : chidaneh.com