خانه / اخبار پزشکی / تاکید بر راهنماهای بالینی و گسترش نظارت فنی در مراکز درمانی

تاکید بر راهنماهای بالینی و گسترش نظارت فنی در مراکز درمانی

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سعید فرجی مدیر کل بیمه سلامت استان همدان در نشست مشترکی که با حضور روسا و معاونان دانشگاه علوم پزشکی استان به منظور راهکارهای مدیریت هزینه های سلامت برگزار شد، بیان کرد: برای مدیریت مناسب منابع موجود بیمه سلامت باید از راهکارهای جدید نظارتی و مدیریتی از جمله راهنماهای بالینی و گسترش نظارت فنی استفاده کنیم.

وی افزود: بررسی و نظارت دقیق و جامع بر کلیه مراحل ارائه خدمات درمان در تمام سطوح دانشگاه ، احراز حضور مسئولین فنی در بخش های بیمارستان به خصوص بخش های ویژه و پزشکان متخصص، محدودیت در بستری طولانی مدت بیماران در بخش های ویژه و تدوین راهنماهای بالینی برای بیماری های شایع و پرهزینه از جمله راهکارهایی است که می تواند موجب کنترل و نظارت دقیق بر تولید هزینه ها شود. همچنین جلوگیری از بستری بدون اندیکاسیون و تبدیل بستری موقت بیماران به بستری و رعایت سرویس تایم توسط پزشکان جهت انجام ویزیت و خدمت از دیگر اقداماتی است که می توان انجام داد.

همچنین دکتر موسوی بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برای گسترش نظارت علمی بر عملکرد پزشکان و برخورد با متخلفان، بیمه سلامت به جای عقد قرارداد عمومی با کلیت بیمارستان باید با پزشکان شاغل در بیمارستان به طور مستقیم قرارداد منعقد کند.

وی همچنین تصریح کرد: باید با پزشکان خاطی و متخلف و پزشکانی که بی مورد باعث ایجاد هزینه های القایی می شوند قاطعانه برخورد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود: می توان با کسر هزینه های القایی از کارمزد پزشکان، موجب کاهش تخلفات و ایجاد فضای مناسب و علمی را در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی فراهم کرد.

موسوی بهار همچنین بر برقراری ارتباط بین سامانه های HIS بیمارستانی و سامانه های بیمه سلامت تاکید کرد و گفت: این موضوع به منظور رصد دقیق هزینه ها و دریافت اطلاعات دقیق اهمیت دارد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

کاهش ۲۷ درصدی ارز تخصیصی به محصول نهایی دارو

سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: بیش از ۵۱ درصد ارز تخصیصی حوزه دارو به مواد اولیه دارویی تعلق گرفته است.

پاسخی بگذارید