خانه / اخبار پزشکی / تفاهمنامه همکاری میان هلال‌احمر و نیروهای مسلح منعقد شد

تفاهمنامه همکاری میان هلال‌احمر و نیروهای مسلح منعقد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد کل نیروهای مسلح با جمعیت هلال‌احمر در راستای ارتقای امنیت و اقتدار دفاعی، اقتصادی و اجتماعی کشور از طریق افزایش اثربخشی خدمت سربازی و توسعه توانمندی کارکنان وظیفه در ساختمان صلح هلال‌احمر منعقد شد.

طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح شامل مقاطع زمانی قبل از شروع خدمت وظیفه، در حین انجام خدمت وظیفه و پس از آن با هدف تأمین نیاز نیروهای مسلح در دفاع و تأمین امنیت کشور و کمک به اشتغال‌پذیری و تسهیل ورود آنها به بازار کار انجام می‌گیرد.

ایجاد جذابیت و نگرش متعالی نسبت به خدمت مقدس سربازی در سطح جامعه، خوشایند کردن خدمت وظیفه عمومی و افزایش نشاط کارکنان وظیفه و همچنین افزایش بهره‌وری کارکنان وظیفه و استفاده بهینه از اوقات فراغت آنان از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

استفاده از ظرفیت‌های نیروهای مسلح در کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه از طریق همکاری نزدیک‌تر با بخش‌های غیرنظامی و فراهم کردن فرصت‌های شغلی از طریق آموزش در محیط کار از دیگر دلایل تدوین این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

این تفاهم‌نامه در ۷ ماده و یک تبصره به تأیید و امضای علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر و سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه رسیده که تا مدت ۵ سال معتبر خواهد بود و بازنگری آن منوط به رضایت و توافق کتبی طرفین خواهد بود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

تأمین کامل «ید رادیواکتیو» در ایران/استفاده از داروهای جدید دیابت

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به خودکفایی ایران در تأمین «ید رادیواکتیو» جهت بیماران مبتلا به سرطان تیروئید گفت: ید رادیواکتیو توسط سازمان انرژی اتمی تولید شده است.

پاسخ دهید