خانه / اخبار پزشکی / تفاهمنامه همکاری میان هلال‌احمر و نیروهای مسلح منعقد شد

تفاهمنامه همکاری میان هلال‌احمر و نیروهای مسلح منعقد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد کل نیروهای مسلح با جمعیت هلال‌احمر در راستای ارتقای امنیت و اقتدار دفاعی، اقتصادی و اجتماعی کشور از طریق افزایش اثربخشی خدمت سربازی و توسعه توانمندی کارکنان وظیفه در ساختمان صلح هلال‌احمر منعقد شد.

طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح شامل مقاطع زمانی قبل از شروع خدمت وظیفه، در حین انجام خدمت وظیفه و پس از آن با هدف تأمین نیاز نیروهای مسلح در دفاع و تأمین امنیت کشور و کمک به اشتغال‌پذیری و تسهیل ورود آنها به بازار کار انجام می‌گیرد.

ایجاد جذابیت و نگرش متعالی نسبت به خدمت مقدس سربازی در سطح جامعه، خوشایند کردن خدمت وظیفه عمومی و افزایش نشاط کارکنان وظیفه و همچنین افزایش بهره‌وری کارکنان وظیفه و استفاده بهینه از اوقات فراغت آنان از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

استفاده از ظرفیت‌های نیروهای مسلح در کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه از طریق همکاری نزدیک‌تر با بخش‌های غیرنظامی و فراهم کردن فرصت‌های شغلی از طریق آموزش در محیط کار از دیگر دلایل تدوین این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

این تفاهم‌نامه در ۷ ماده و یک تبصره به تأیید و امضای علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر و سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه رسیده که تا مدت ۵ سال معتبر خواهد بود و بازنگری آن منوط به رضایت و توافق کتبی طرفین خواهد بود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

برنامه وزارت بهداشت برای پیشگیری از بیماری های روانپزشکی

معاون کل وزارت بهداشت، گفت:وزارت بهداشت برای پیشگیری از بیماری های روانی، با آگاه سازی جامعه و رسانه ها در جهت کاهش استرس های محیطی و همچنین درمان بیماری های سبک، متوسط و سنگین تلاش می کند.

دیدگاهتان را بنویسید