خانه / سلامت / تلاش سازمان ملل متحد برای حل بنیادی خشونت جنسی مرتبط با مخاصمات

تلاش سازمان ملل متحد برای حل بنیادی خشونت جنسی مرتبط با مخاصمات

سلامت نیوز:دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی حذف خشونت جنسی در مخاصمات، ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ برابر با ۲۹ خرداد ماه جاری گفت سازمان ملل متحد همه تلاش خود را به منظور حل بنیادی خشونت جنسی مرتبط با مخاصمات با استفاده از دیپلماسی پیشگیرانه، ترویج برقراری صلح و توسعه، تشویق اقدام ملی و پایان دادن به تبعیض جنسیتی به کار خواهد گرفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

امروز زنان، دختران، مردان و پسرانی را خطاب قرار می دهیم که از بی رحمی ناشی از خشونت جنسی در مخاصمات رنج برده اند و بر تعهد جهانی مان درقبال حذف این بلا دوباره تاکید می ورزیم.

تجاوز و خشونت جنسی در مخاصمات از حربه های تروریسم و جنگ هستند که به طور راهبردی به منظور تحقیر، خفت، نابودی و اغلب درجهت پاکسازی قومی به کار گرفته می شوند. این موارد هرگز نباید به عنوان پیامدهای فرعی اجتناب ناپذیر جنگ، بی اهمیت تلقی گردند. خشونت جنسی، تهدیدی علیه حق زندگی عزتمندانه هرفرد و نیز برای صلح و امنیت جمعی محسوب می شود.

سازمان ملل متحد همه تلاش خود را به منظور حل بنیادی خشونت جنسی مرتبط با مخاصمات با استفاده از دیپلماسی پیشگیرانه، ترویج برقراری صلح و توسعه، تشویق اقدام ملی و پایان دادن به تبعیض جنسیتی به کار خواهد گرفت. ما به نظارت، ارائه گزارش و فراهم سازی امنیت برای نجات یافتگان ادامه خواهیم داد و از هیچ کوششی درجهت اعمال فشار به مرتکبین برای مسئولیت پذیری در این زمینه دریغ نخواهیم کرد.

سازمان ملل متحد در تلاش است ظرفیت پرسنل حافظ صلح را برای حفاظت از غیرنظامیان آسیب پذیر و برقراری عدالت در صورت هرگونه سواستقاده، افزایش دهد. هرکدام از ما برای کمک به توقف این جنایات مسئولیتی دارد.

بنابراین بیایید به نمایندگی از هر نجات یافته ای، از این روز به منظور وقف مجدد خودمان درجهت پایان بخشیدن به خشونت جنسی در مخاصمات و ایجاد صلح و عدالت برای همگان استفاده کنیم.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.