خانه / اخبار پزشکی / تمهیدات درمانی هلال احمر برای اربعین در کربلا

تمهیدات درمانی هلال احمر برای اربعین در کربلا

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید علی مرعشی در برنامه «نبض» شبکه خبر که با موضوع بهداشت سفر اربعین روی آنتن رفت، اظهارداشت: پیش بینی می شود بیش از ۲.۵ میلیون زائر از ایران در مراسم اربعین حاضر می شوند که بر همین اساس، جمعیت هلال احمر تلاش کرد با برنامه ریزی و آسیب شناسی خدمات رسانی در سال گذشته، با آمادگی بیشتری در خدمت زائران باشد.

وی با اعلام اینکه در اربعین سال گذشته ۷۵۰ نفر کادر درمانی داشتیم، افزود: برای امسال بالغ بر ۲۲۰۰ نفر نیروی درمانی آماده خدمت به زائرین هستند.

مرعشی از وجود ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس برای انتقال بیماران و مصدومان احتمالی خبر داد و گفت: ۲۲ مرکز و چادر درمانی در کربلا آماده خدمت به زائرین هستند. همچنین دو مرکز در کاظمین و ۴ مرکز درمانی نیز در نجف اشرف پیش بینی شده که شبانه روزی خدمات می دهند.

وی با اشاره به استقرار امکانات امدادی در سه مرز همسایه کشورمان، افزود: ۲۶ دستگاه آمبولانس به داخل خاک عراق رفته اند و ۱۲۰ امدادگر مسلط به زبان عربی در کربلا حاضر هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر همچنین از حضور پزشکان ایرانی در بیمارستان های کربلا خبر داد و گفت: مسئولیت ارائه خدمات سرپایی بر عهده هلال احمر است.

مرعشی ادامه داد: اگر زائر ایرانی نیاز به بیمارستان و بستری شدن داشت، از ظرفیت بیمارستان های نجف و کربلا استفاده می کنیم.

وی افزود: در این بیمارستان ها، کادر مترجم حضور دارد که بتواند اطلاعات بیماران را در اختیار پزشکان قرار دهد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

روحانی: امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: در طول چهل سال گذشته امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده است.

پاسخی بگذارید