خانه / اخبار پزشکی / تولید ۵۰ میلیون دز واکسن آبله گوسفندی و بزی در موسسه رازی

تولید ۵۰ میلیون دز واکسن آبله گوسفندی و بزی در موسسه رازی

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اسحاقی بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید واکسن‌های آبله گوسفندی و آبله بزی در موسسه رازی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۳۲ میلیون و ۳۴۶ هزار دز واکسن آبله گوسفندی در این موسسه تولید و توزیع‌شده است.

وی در ادامه از تولید و توزیع ۱۷ میلیون و ۹۶۰ هزار دز واکسن آبله بزی در نیمه اول سال ۹۵ خبر داد و افزود: بر این اساس با توجه به تولید این واکسن‌ها در موسسه رازی که سبب عدم واردات این محصول شده، از بیش از ۵ میلیون دلار خروج ارز از کشور جلوگیری به‌عمل‌آمده است.

معاون تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک موسسه رازی با اشاره به اینکه این بیماری توسط پشه و حشرات گزنده منتقل می‌شود و البته بادهای موسمی نیز توانایی انتقال این بیماری رادارند، گفت: واکسن مقابله‌کننده با این بیماری، واکسن آبله بزی و گوسفندی است که برای کنترل بیماری لمپی اسکین در گاو با دزی ۱۰ برابر بیشتر از هر واحد واکسن گوسفندی به گاو آلوده به این بیماری تزریق شد.

اسحاقی خاطرنشان کرد: بیماری لمپی اسکین درمان خاصی ندارد و برای مقابله با این بیماری باید دام‌های سالم را واکسینه کرد تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود.

وی یادآور شد: آزمایشگاه آبله بزی موسسه رازی به‌عنوان آزمایشگاه مرجع بین‌المللی محسوب می‌شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید