خانه / سلامت / جزئیاتی از خودکشی مرد جوان در متروی دانشگاه شریف

جزئیاتی از خودکشی مرد جوان در متروی دانشگاه شریف

سلامت نیوز: عده‌ای از مسافران تازه وارد ایستگاه متروی دانشگاه شریف خبر را در تلگرام دیده‌اند و سریع از مامورها می‌پرسند، زن بود یا مرد؟ مامورها بی‌آنکه پاسخی بدهند با دست اشاره می‌کنند که مسافرها به راه‌شان ادامه بدهند و صحبت نکنند.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه اعتماد نوشت: اتاق مسوول ایستگاه دانشگاه شریف پر از خون است. دو مامورسبز و سورمه‌ای پوش مترو، تی‌های خون آلودی که با آن زمین را تمیز کرده‌اند یکی بعد از دیگری از اتاق رییس بیرون می‌آورند و به دستشویی می‌برند. تی‌ها شسته می‌شود و دوباره خون آلود به دستشویی برمی‌گردد. در شیشه‌ای اتاق رییس که با اندکی روزنامه برای از بین بردن دید مسافران پوشیده شده، باز است.

کاپشن کرم رنگ پسر ٣٠ساله‌ای که جنازه‌اش را یک ساعت پیش از روی ریل‌ها برداشتند گوشه اتاق افتاده. ماموران جنازه متلاشی شده را به پزشکی قانونی برده‌اند اما هنوز روی زمین ایستگاه پر از لکه‌های خونی است که هم نقش با کف کفش مسافران به این طرف و آن طرف جابه‌جا می‌شود. دست‌های رییس ایستگاه در شوک خودکشی مرد هنوز می‌لرزد و صدایش وقتی با بقیه صحبت می‌کند رعشه دارد. ماموران نظافت مترو با بهت همدیگر را تماشا می‌کنند و گاهی سرشان را به نشانه تاسف برای هم تکان می‌دهند. در اتاقک نگهبانی ماموران امنیتی جمع شده‌اند و با چندنفر از مسافران صحبت می‌کنند. بخشی از خون‌های روی زمین نیز با همین روزنامه‌ها تمیز می‌شود و راهی سطل زباله بزرگ و زرد رنگی می‌شود که کنار در اتاقک مسوول ایستگاه گذاشته‌اند. عده‌ای از مسافران تازه وارد ایستگاه متروی دانشگاه شریف خبر را در تلگرام دیده‌اند و سریع از مامورها می‌پرسند، زن بود یا مرد؟ مامورها بی‌آنکه پاسخی بدهند با دست اشاره می‌کنند که مسافرها به راه‌شان ادامه بدهند و صحبت نکنند.

قطار از راه رسید و او را با خود برد
ساعت ٨:٣٠ دقیقه صبح دیروز جوان ٣٠ساله‌ای خودش را روی خطوط ریلی ایستگاه متروی دانشگاه شریف انداخت و خودکشی کرد. زن میانسالی که دستفروش ثابت این خط است می‌گوید: «پسره آمده بود جلوی دوتا واگن اول مترو ایستاده بود. لب خط، ایستگاه غلغله بود. سر صبح وقت رفت و آمد دانشجوها بود. من روی صندلی‌ها نشسته بودم. صدای قطار آمد و بعد هم زن‌ها شروع کردند به جیغ زدن. پسر با صدای بلند به قطار فلزی خورد و به هوا پرتاب شد و روی زمین افتاد. راننده قطار ترمز کرد و چند متر جلوتر ایستاد. اما جنازه هنوز زیر قطار بود. قطار را روشن کردند و جنازه پیدا شد. خیلی‌ها خیال می‌کردند زن است. چون خودش را توی قسمت زن‌ها روی ریل انداخته بود. صورتش هم پیدا نبود ولی بعد معلوم شد مرد است.» آب دهان زن خشک شده و گل سرهای زرد و صورتی توی دست‌هایش عرق کرده. گل سرها را روی صندلی‌های پلاستیکی سبزرنگ ایستگاه می‌گذارد و دستش را روی قلبش می‌گذارد. چشم‌هایش را می‌بندد و با اشاره دست می‌گوید برو. ایستگاه خلوت است و هر لحظه به تعداد مسافرهایی که از پله برقی‌ها پایین می‌آیند و در انتظار قطار می‌ایستند اضافه می‌شود. هیچ ماموری در ایستگاه نیست. عده‌ای از مسافرها روی خط‌های زرد ایستاده‌اند تا هر چه زودتر سوار قطار شوند.

اندکی پول و یک شماره بی‌نام
بازپرس دادسرای جنایی تهران نیز بعد از حضور در محل حادثه به «اعتماد» گفت: «به نظر می‌رسید که این جوان ٣٠ سال داشته است. او چند لحظه بعد از برخورد به قطار به علت جراحت‌هایی که به بدنش وارد شده بود جان باخت. داخل جیب‌های جوان، تنها چند بلیت مترو و مقدار کمی پول پیدا شد. در یکی از جیب‌های این پسر یک شماره تلفن بدون نام که روی کاغذ نوشته شده بود پیدا شد که ماموران کلانتری برای تشخیص هویت او در حال تماس با آن هستند.»

کارشناس‌ها نظر بدهندخودکشی بود یا نه
روابط عمومی اورژانس تهران درباره این خبر گفت: «پس از حضور عوامل اورژانس در ایستگاه متروی دانشگاه شریف مشخص شد مردی ٣٠ ساله زیر قطار سقوط کرده و متاسفانه به دلیل شدت جراحت وارده جان خود را از دست داده است.» حسن عباسی با بیان اینکه محل حادثه به عوامل مترو انتظامی تحویل داده شد، گفت: «درباره اینکه علت این حادثه خودکشی بوده یا خیر، کارشناسان مربوطه باید اظهارنظر کنند.» شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز در خصوص حادثه صبح دیروز که در خط ٢ اتفاق افتاد نیز گفت: «این مرد به‌دلیل ورود عامدانه و تجاوز به حریم ریلی در ایستگاه مترو دانشگاه شریف دچار حادثه شد و فوت کرد.»

درباره ی ali

مطالب مرتبط

بیماری‌های منتقله از پشه‌های آئدس به‌مراتب خطرناک‌تر از پشه مالاریا است

سلامت نیوز:مشاور وزیر بهداشت و درمان گفت: بهسازی محیط و از بین بردن زیستگاه پشه آئدس مؤثرترین قدم در پیشگیری از بیماری های تب دانگ، چیکن گونیا و زیکا است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی زعیم صبح امروز در جلسه مشترک کارشناسان بهداشتی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، افزود: جمع آوری لاستیک های فرسوده که می تواند محل زیستگاه پشه آئدس باشد، امری بسیار ضروری است. وی با تأکید بر اهمیت تشخیص به موقع بیماری، تصریح کرد: بیماری های منتقله از پشه آئدس درمان قطعی ندارد و تنها راه مبارزه با بیماری های تب دانگ، چکین گونیا و زیکا کنترل ناقل این بیماری ها است. زعیم خاطرنشان کرد: تخم، لارو، پوپ و یا فرم بالغ پشه، که عامل بیماری تب دانگ، چیکن گونیا و زیکا است می توانند از طریق واردات گیاه بامبو، همچنین واردات انواع لاستیک های ماشین وارد یک منطقه شود، همین موضوع اهمیت توجه به این بیماری در منطقه را بیشتر کرده است. وی با بیان اینکه بیماری های منتقله از این نوع پشه به مراتب خطرناک تر و کشنده تر از پشه مالاریا است و در حال حاضر هیچ واکسنی برای آن ها وجود ندارد، عنوان کرد: شیوع این بیماری در کشور پاکستان و کشورهای آسیایی و همچنین مشاهده این بیماری ها در بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل تردد مسافرین و واردات کالا از این کشورها احتمال ورود پشه های مهاجم آئدس از طریق کالا مخصوصاً لاستیک و همچنین گیاهان تزئینی نظیر گل لاکی بامبو از این کشورها وجود دارد. زعیم تصریح کرد: با توجه به اینکه کشورهای افغانستان و پاکستان به دلیل مشکلات داخلی و نداشتن بودجه، نیرو و سیستم بهداشتی مناسب در وضعیت نابسامان و در معرض بیماری های گوناگون مسری قرار دارند پس باید اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد، تا این پشه وارد کشور و منطقه نشود. مشاور وزیر بهداشت و درمان با اشاره به موقعیت جغرافیای خاص کشور برتشدید مراقبت های بهداشتی در مبادی ورودی و بهسازی محیط اضافه کرد: تب دانگ نه تنها به سیستم بهداشت و درمان آسیب می رساند بلکه این خطر کشور را از نظر بعد اقتصادی و سیاسی و امنیتی نیز تهدید می کند؛ بنابراین در این راستا باید از تمام ظرفیت ها و همکاری بین بخشی و سایر ارگان ها استفاده کرد. مشاور وزیر بهداشت و درمان در پایان ضمن بیان اهمیت بیماری های زیکا و تب دانگی و چیکن گونیا منتقله از پشه های آئدس در مورد لزوم آگاه سازی بخش های مختلف بهداشت و درمان و مسئولین، اظهار کرد: بیماری های منتقله از این نوع پشه به مراتب خطرناک تر و کشنده تر از پشه مالاریا است. در حال حاضر هیچ واکسنی برای آن ها وجود ندارد.