خانه / سلامت / جزئیات تنبیه بـدنی دو دانش آموز در فارس

جزئیات تنبیه بـدنی دو دانش آموز در فارس

سلامت نیوز: در حالی که کمتر از دو ماه از بازگشایی مدارس می گذرد، پرونده هایی تکان دهنده از ضرب و شتم دو دانش آموز توسط معلمان دو مدرسه گشوده شده است.

به گزارش سلامت نیوز، «خبرجنوب» نوشت: در اولین پرونده مردی با مراجعه به دادسرای شهرستان خرمبید از معلم پسرش با ادعای ضرب و شتم وی شکایت کرد.ماجرا پنجم آبان ماه در مدرسه پسرانه این شهر به وقوع پیوسته است.
براساس اطلاعات اولیه یک دانش آموز توسط معلم خود به شدت مورد ضرب و شتم قرار می گیرد که در این حادثه علاوه بر شکستن پای وی سرش نیز شکسته می شود. پس از این حادثه، پدر دانش آموز فرزند خود را به دکتر برده و تحت معاینات اولیه قرار می دهند و گزارش ماجرا را به صورت کتبی در اختیار دادستانی خرمبید قرار می دهد.
پدر این دانش آموز در شکایت خود اعلام می کند که فرزندش از سوی معلمش به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و این موضوع باعث شکستن پا و سر وی شده است.
با توجه به ادعای این مرد دستورات لازم از سوی دادیار شهرستان خرمبید برای مشخص شدن موضوع صادر شد. در این رابطه دستورات قضایی برای معرفی شهود، ارائه گزارش پزشکی قانونی و اعلام موضوع به حراست آموزش و پرورش صادر شده است. این پرونده هم اکنون در دادسرا در دست بررسی است و تحقیقات برای اثبات ادعای این مرد ادامه دارد.همچنین در یک پرونده دیگر تنبیه بدنی معلم، دانش آموز ۱۷ ساله هنرستان شهید دوران شیراز را روانه بیمارستان کرد. پس از زنگ ورزش، پنج دانش آموز دیرهنگام وارد کلاس درس شدند که معلم از تاخیر آنها در ورود به کلاس ناراحت شد و در رفتاری غیرقابل توجیه، با مشت به سینه یکی از دانش آموزان زد.میلاد زارع دانش آموز شیرازی پس از این ضربه احساس بی حالی کرد و پس از آن به مرکز فوریت های پزشکی (اورژانس) اطلاع داده شد و در نهایت، این دانش آموز به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شد.
مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش نیز با تایید این خبر گفته است: کمیته ای در ناحیه سه آموزش و پرورش شیراز متشکل از مسئول بازرسی این ناحیه، مدیر و مشاور تحصیلی مدرسه ماموریت یافتند که مراحل درمانی این دانش آموز را پیگیری کنند.
همچنین وی اعلام کرده است: به دنبال انجام مراحل درمانی و پس از عکسبرداری از قفسه سینه دانش آموز مشخص شد که آسیبی به وی وارد نشده و از این رو، اجازه ترخیص از بیمارستان داده شد.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

تهدید مسافران مترو با اسلحه پلاستیکی

سلامت نیوز: فردی که برای نشستن روی صندلی مترو، مسافران را با اسلحه پلاستیکی تهدید کرده بود، در ایستگاه چهارراه ولیعصر دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،روز گذشته مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر از وقوع درگیری میان دو مسافر مترو باخبر شده و با حضور در محل به بررسی موضوع پرداختند. در بررسی های اولیه مشخص شد درگیری میان دو مسافر از داخل قطار آغاز شده و پس از پیاده شدن از آن نیز ادامه داشته است. همچنین در تحقیقات بعدی مأموران نیز مشخص شد که یکی از طرفین درگیری با اسلحه پلاستیکی و غصب عناوین، قصد ترساندن شهروندان را داشته و خود را مأمور معرفی کرده بود و درگیری نیز به همین دلیل آغاز شده است که در همین راستا دو طرف درگیری به پلیس مترو منتقل شده و در آنجا مشخص شد که دعوا بر سر نشستن روی صندلی آغاز شده و هنگامی که متهم جایی برای نشستن پیدا نکرده با نشان دادن اسلحه اش به مسافران نشسته بر روی صندلی خود را مأمور معرفی کرده و درخواست نشستن روی صندلی را کرده است که با توجه به پلاستیکی بودن اسلحه شهروندان با این فرد درگیر شده اند. در ادامه بررسی های انجام شده با توجه به رفتار غیرعادی متهم این احتمال مطرح شد که وی دچار اختلالات روانی باشد که در همین راستا مقرر شد بررسی های بیشتر روی این فرد انجام شود. مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد: گزارش اولیه در این خصوص تنظیم شده و متهم برای سیر مراحل قانونی و نیز بررسی شرایط روحی و روانی به کلانتری ۱۲۹ جامی تحویل داده شد تا با دستور قضائی دستوران بعدی در موردش انجام شود.