خانه / اخبار پزشکی / دانشکده داروسازی در گلستان احداث می شود

دانشکده داروسازی در گلستان احداث می شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران گلستان، با بیان اینکه علاقمند به توسعه مراکز خارج از تهران هستیم و اگر تاکنون به این مقوله بی توجهی کردیم اشتباه بوده، اظهار کرد: اگر زمین و ساختمان مورد نیاز دانشکده داروسازی گلستان از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان فراهم شود، هزینه های جاری و تجهیز آن را تقبل می کنیم تا اجرایی شود.

قاضی زاده هاشمی از وجود سرمایه گذار برای اجرایی شدن مرکز جامع خدمات سرطان استان خبر داد و گفت: اعتراف می کنم مطالبات مردم به حق بوده اما کار اجرایی و براورده کردن مطالبات مردم به طوری که احساس آرامش کنند کار سختی است.

وی اظهار کرد: بخش اعظم تخت های بیمارستانی استان گلستان از قبل از انقلاب بوده و فرسوده شده اند.

وی با بیان اینکه حق گلستان بیشتر از این است و کمبودهایی در استان وجود دارد، افزود: امیدواریم شرایط دولت گشایش پیدا کند و در سال بعد و سال های آینده کاستی های حوزه بهداشت و درمان گلستان جبران شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: تاکنون پروژه های مختلفی برای جبران کاستی های حوزه بهداشت و درمان استان پیش بینی شده و عملیات اجرایی بخشی از آن ها آغاز و بخشی تمام شده اما تعداد قابل توجهی هم باقی مانده است.

گلستان نیازمند دو هزار تخت بیمارستانی است

وی اضافه کرد: برای تحقق پروژه های باقی مانده نیازمند همت بیشتر همه جانبه هستیم چرا که دولت ثروتمند نیست.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: دولت چون متکی به مردم است قدرتمند است اما از نظر اقتصادی در شرایط خاصی قرار دارد و ثروتمند نیست.

وی با بیان اینکه گلستان با کمبود دو هزار تخت بیمارستانی مواجه است، خاطرنشان کرد: باید کمک کنیم تا هزار تخت در استان در اینده نزدیک فراهم شود.

وی ظرفیت های استان گلستان را در حوزه های مختلف به ویژه بهداشت و درمان بی نظیر دانست و تاکید کرد: اگر چشمتان به تهران و مرکز باشد کار راه نمی افتد و باید هر استان روی پای خود بایستد.
وی متذکر شد: اگر مردم احساس کنند تمام توجه مسئولان به مردم و زندگی و همچنین مشکلات آن هاست و تنها به منافع خود فکر نمی کنند جلوتر از مسئولان حرکت کرده و انقلاب و کشور را حمایت می کنند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید