خانه / سلامت / دمای هوا در اکثر نقاط کشور به زیر صفر می رسد/ استمرار بارش برف و باران تا نخستین روز زمستان

دمای هوا در اکثر نقاط کشور به زیر صفر می رسد/ استمرار بارش برف و باران تا نخستین روز زمستان

سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در اکثر نقاط کشور با پدیده کاهش دمای هوا مواجه خواهیم بود و در پی آن، بارش برف و باران را خواهیم داشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،فریبا گودرزی گفت: از اواخر بعد از ظهر امروز جمعه ۲۶ دی، دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور با کاهش قابل توجه مواجه خواهد شد و این روند تا روز چهارشنبه یکم دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کاهش محسوس دما بیش از سایر نقاط، در مناطقی از غرب، شمال غرب، شمال شرق و سواحل شمالی کشور احساس خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر درگیر شدن اکثر نقاط کشور با توده هوای سرد اظهارکرد: با توجه به روند کاهشی دمای هوا در سراسر کشور، توصیه می شود در رابطه با تامین حامل های سوخت و انرژی اقدامات لازم از سوی شهروندان به کار گرفته شود.

گودرزی از احتمال یخ زدگی جاده ها و معابر در برخی از مناطق واقع در نقاط شمالی کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: کاهش شدید دمای هوا در برخی از نقاط شمالی کشور سبب یخ زدگی معابر و جاده ها خواهد شد و به همین خاطر وضعیت تردد در جاده ها دشوار می شود.

وی با اشاره به استمرار بارش برف و باران در اکثر نقاط کشور تا روز یکم دی ماه تصریح کرد: پیش بینی می شود در بسیاری از نقاط کشور استمرار برف و باران را تا نخستین روز زمستان شاهد باشیم.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

امروز و فردا بارش‌ها در سواحل شمال کشور تقویت می‌شود/ کاهش دما طی دو روز آینده برای تهران

سلامت نیوز: امیر حسین نقشینه گفت: امروز پنج شنبه و فردا جمعه بارش ها در سواحل شمال تقویب می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،امیر حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور طی چند روز آینده گفت: امروز پنج شنبه و فردا جمعه بارش ها در سواحل شمال تقویب می شود. وی در ادامه بیان کرد: دریای خزر هم طی امروز و فردا مواج و متلاطم می شود و تا روز شنبه با کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور مواجهه خواهیم بود. این کاهش دما بیشتر برای سواحل و شهرهای نزدیک به خط ساحلی محسوس تر است. وی در ادامه تاکید کرد: این کاهش دما بین ۲ تا ۵ درجه خواهد بود. نقشینه در ادامه گفت: روند افزایش نسبی دما از روز شنبه به بعد را نیز خواهیم داشت. همچنین طی امروز و فردا پنج شنبه و جمعه برای مناطق شمالی آذربایجان غربی و شرقی بارش پراکنده باران را خواهیم داشت. بر روی ارتقاعات البرز شرقی و خراسان شمالی نیز بارش پراکنده پیش بینی شده است. این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: شنبه در سواحل خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و خراسان شمالی بارش پراکنده خواهیم داشت. از شنبه شب از میزان ابرناکی در این مناطق کاسته می شود و افزایش نسبی دما در شمال غرب و سواحل شمال را خواهیم داشت. نقشینه در ادامه بیان کرد: تا ابتدای هفته آینده در مناطق شرق ایران افزایش سرعت باد و در برخی ساعات خیزش گرد و خاک به ویژه برای زابل وسیستان و بلوچستان را شاهد خواهیم بود. وی در ادامه درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران هم امروز صاف تا کمی ابری خواهد بود و طی امروز پنج شنبه و جمعه دمای هوای تهران اندکی کاهش پیدا خواهد کرد.