خانه / سلامت / دمای هوا در اکثر نقاط کشور به زیر صفر می رسد/ استمرار بارش برف و باران تا نخستین روز زمستان

دمای هوا در اکثر نقاط کشور به زیر صفر می رسد/ استمرار بارش برف و باران تا نخستین روز زمستان

سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در اکثر نقاط کشور با پدیده کاهش دمای هوا مواجه خواهیم بود و در پی آن، بارش برف و باران را خواهیم داشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،فریبا گودرزی گفت: از اواخر بعد از ظهر امروز جمعه ۲۶ دی، دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور با کاهش قابل توجه مواجه خواهد شد و این روند تا روز چهارشنبه یکم دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کاهش محسوس دما بیش از سایر نقاط، در مناطقی از غرب، شمال غرب، شمال شرق و سواحل شمالی کشور احساس خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر درگیر شدن اکثر نقاط کشور با توده هوای سرد اظهارکرد: با توجه به روند کاهشی دمای هوا در سراسر کشور، توصیه می شود در رابطه با تامین حامل های سوخت و انرژی اقدامات لازم از سوی شهروندان به کار گرفته شود.

گودرزی از احتمال یخ زدگی جاده ها و معابر در برخی از مناطق واقع در نقاط شمالی کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: کاهش شدید دمای هوا در برخی از نقاط شمالی کشور سبب یخ زدگی معابر و جاده ها خواهد شد و به همین خاطر وضعیت تردد در جاده ها دشوار می شود.

وی با اشاره به استمرار بارش برف و باران در اکثر نقاط کشور تا روز یکم دی ماه تصریح کرد: پیش بینی می شود در بسیاری از نقاط کشور استمرار برف و باران را تا نخستین روز زمستان شاهد باشیم.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

تهدید مسافران مترو با اسلحه پلاستیکی

سلامت نیوز: فردی که برای نشستن روی صندلی مترو، مسافران را با اسلحه پلاستیکی تهدید کرده بود، در ایستگاه چهارراه ولیعصر دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،روز گذشته مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر از وقوع درگیری میان دو مسافر مترو باخبر شده و با حضور در محل به بررسی موضوع پرداختند. در بررسی های اولیه مشخص شد درگیری میان دو مسافر از داخل قطار آغاز شده و پس از پیاده شدن از آن نیز ادامه داشته است. همچنین در تحقیقات بعدی مأموران نیز مشخص شد که یکی از طرفین درگیری با اسلحه پلاستیکی و غصب عناوین، قصد ترساندن شهروندان را داشته و خود را مأمور معرفی کرده بود و درگیری نیز به همین دلیل آغاز شده است که در همین راستا دو طرف درگیری به پلیس مترو منتقل شده و در آنجا مشخص شد که دعوا بر سر نشستن روی صندلی آغاز شده و هنگامی که متهم جایی برای نشستن پیدا نکرده با نشان دادن اسلحه اش به مسافران نشسته بر روی صندلی خود را مأمور معرفی کرده و درخواست نشستن روی صندلی را کرده است که با توجه به پلاستیکی بودن اسلحه شهروندان با این فرد درگیر شده اند. در ادامه بررسی های انجام شده با توجه به رفتار غیرعادی متهم این احتمال مطرح شد که وی دچار اختلالات روانی باشد که در همین راستا مقرر شد بررسی های بیشتر روی این فرد انجام شود. مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد: گزارش اولیه در این خصوص تنظیم شده و متهم برای سیر مراحل قانونی و نیز بررسی شرایط روحی و روانی به کلانتری ۱۲۹ جامی تحویل داده شد تا با دستور قضائی دستوران بعدی در موردش انجام شود.