خانه / اخبار پزشکی / دولت دوازدهم به انتظارات پرستاران پاسخ دهد

دولت دوازدهم به انتظارات پرستاران پاسخ دهد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نظری اشتهاردی در خصوص مطالبات و انتظارات پرستاران از دولت دوازدهم، افزود: امروز پرستاری به درجه ای از بلوغ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رسیده است که می تواند از کانال های مرسوم و دیپلماتیک پیگیر خواسته های خود باشد. در همین راستا انتظار می رود که جناب آقای دکتر روحانی در انتخاب وزرای کابینه خود بالاخص وزیر بهداشت با دقت بسیار وارد عمل شوند.

سوپروایزر بیمارستان امام خمینی(ره) ادامه داد: مهمترین مطالبه پرستاران در حال حاضر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که نزدیک به ۱۰ سال پیش به تصویب رسیده و با وجود فراهم بودن تمامی مقدمات لازم همچنان به مرحله اجرا نرسیده است. امیدواریم در دولت دوازدهم اجرای این قانون به عنوان مهمترین خواسته پرستاران در برنامه کاری دولت قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مهمترین انتظارات پرستاران مربوط به بحث مدیریت ها در وزارت بهداشت است. چه در سطح وزارت، چه در سطح معاونین وزیر، مدیرکل ها، مدیران بیمارستانی، روسای بیمارستان ها و حتی مدیریت های پرستاری بایستی انتخاب افراد بر اساس شایسته سالاری و نه به صرف مدرک گرایی صورت پذیرد. حتی به نظر می توان به طور آزمایشی از کارشناسان مدیریت اقتصاد سلامت و یا مدیریت خدمات بیمارستانی برای اداره بخش های مختلف نظام سلامت استفاده کرد. مطمعناً در قشر پرستاری هم افرادی وجود دارند که سابقه مدیریت های بسیاری دارند و می توان از حضور آنها در سطوح مختلف مدیریتی نظام سلامت کشور بهره گرفت.

عضو شورای مرکزی خانه پرستار افزود: بخش دیگری از مطالبات پرستاران از دولت جدید اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور برای این گروه است. همانطور که همگان مستحضرند  پرستاری به دلیل شرایط خاص شغلی و شیفت های مکرر و شب بیداری جزء مشاغل سخت و زیان آور به شمار می آید و بایستی مزایای این این قانون از جمله بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه برای پرستاران به طور کامل اجرا شود.

مسئول کارگروه سلامت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم افزود: علاوه بر آثار مثبتی که این طرح برای مردم داشته است موجب افزایش مراجعات به بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی شد که به تبع آن منجر به افزایش حجم کاری نیروهای پرستاری شد. از آنجایی که در برنامه ششم توسعه نیز ادامه این طرح دیده شده است بنابراین لازم می نماید که در دولت دوازدهم بازنگری اساسی در بحث پرداختی پرستاران صورت پذیرد و با عادلانه سازی پرداخت ها موجبات افزایش انگیزه این قشر فراهم شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم در دولت دوازدهم شاهد افزایش توجهات به انتظارات و خواسته های قشر شریف پرستاری و اجرای قوانین مرتبط با این حرفه باشیم

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

استفاده از سلول‌های قاتل سرطان برای درمان بیماری‌های بدخیم خونی

اراک- پدر پیوند مغز استخوان ایران گفت: بهره گیری از سلول های قاتل سرطان در حال کشت، برای درمان سرطان سینه و بیماری های بدخیم خونی به زودی در کشور انجام می شود.

پاسخی بگذارید