خانه / اخبار پزشکی / راه‌های درمان مشکلات صنعت داروسازی مشخص است

راه‌های درمان مشکلات صنعت داروسازی مشخص است

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالعظیم بهفر مدیر کل اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در افتتاحیه مراسم روز ملی داروسازی که در هتل المپیک برگزار شد اظهار کرد: نقش داروسازان در پیشبرد اهداف سلامت جامعه، نقش بی‌بدیلی است و داروسازان، تلاش بی وقفه ای را همواره برای بهبود شرایط سلامت جامعه شکل داده اند که متاسفانه گاهی اوقات مورد بی اعتنایی و بی مهری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اینکه در این روز به نقش داروسازان در توسعه صنعت آرایشی و بهداشتی پرداخته شده، نویدبخش توجه روز افزون داروساران به همه عرصه‌های سلامت محور است ؛ همچنین برای توسعه سلامت و کاهش وابستگی به خارج از کشور، راهی جز به روزرسانی قوانین وجود ندارد. با قوانین چند دهه گذشته، نمیتوان ادعای پیشرو بودن را داشت.

بهفر گفت: ما در اداره کل آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، تلاش برنامه ریزی شده ای را در این خصوص آغاز کرده ایم ولی طبیعتا به همراهی صنف،دانشگاه و صنعت نیاز داریم؛ مشارکت گروهی، پیام کلیدی جهان است برای بهبود فرایندها و سرعت بخشیدن به رفع معضلات که خوشبختانه در سازمان غذا و دارو نیز این رویکرد مورد توجه است.

مدیر کل اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: راه‌های درمان مشکلات صنعت مشخص است ولی نکته اینجا است که بدون همدلی و هم افزایی نمی‌توان به نتیجه رسید و امیدواریم گردهمایی داروسازان به‌مناسبت روز ملی داروسازی بتواند این مسیر را تسهیل کند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید