خانه / اخبار پزشکی / روزانه ۱۵۰ تهرانی دچار سکته مغزی می شوند

روزانه ۱۵۰ تهرانی دچار سکته مغزی می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر بابک زمانی در آستانه برگزاری کنگره آتروترومبوزیس (پیشگیری ازتصلب شرائین، سکته‌های قلبی ومغزی) با بیان این  خبر افزود: وزارت بهداشت از سال ۹۴ متوجه اهمیت درمان سکته مغزی وفاصله عمیق ما و کشورهای پیشرفته و هشدارهای انجمن سکته مغزی ایران شد و اکنون این امر در اولویت‌های این وزارتخانه قرار دارد.

وی با اظهار کرد: امیدواریم روندی که وزارت بهداشت در روند درمان سکته مغزی در پیش گرفته است، همچنان با قوت ادامه پیدا کند.

این متخصص مغز و اعصاب، زمان را مهم ترین فاکتور در درمان سکته مغزی دانست و افزود: سه ساعت اولی که فرد دچار سکته مغزی می‌شود، زمان طلایی درمان محسوب می‌شود به گونه‌ای که در این مدت اگر بیمار خدمات درمانی را دریافت کند بیماریش قابل درمان خواهد بود.

وی با بیان اینکه کج و فلج شدن صورت و اختلالات تکلم از نشانه‌های اولیه سکته مغزی است، گفت: اگر شخصی چنین علائمی داشت باید با آمبولانس به مراکزدرمانی منتقل شود. چرا که امکانات درمانی اولیه در زمان طلایی درآمبولانس وجود دارد .

رئیس انجمن سکته مغزی ایران تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما سامانه منسجمی برای ثبت بیماری‌ها وجود ندارد و هر بخشی بیماران خود را بستری و ثبت می‌کند که این کار علمی نیست. اما ازاوایل امسال حدود ۱۵۰۰ مورد سکته مغزی ثبت شده که از این تعداد ۳۰۰ نفر درمان شده‌اند.

زمانی خاطر نشان کرد: شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بیماری‌های عروقی در سال‌های آینده گسترش پیدا می‌کند.

به گفته وی، درحال حاضر دنیا به سوی بیماری‌هایی می رود که قابل درمان‌ترهستند.

چهارمین همایش سراسری روز آتروترومبوزیس روزجمعه ۲۹ بهمن ۹۵، در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید