خانه / اخبار پزشکی / سالانه ۸۵۰ میلیون خدمت پزشکی در کشور ارائه می شود

سالانه ۸۵۰ میلیون خدمت پزشکی در کشور ارائه می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم بزرگداشت زادروز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک توسط نظام پزشکی شهریار، شهر قدس و ملارد با همکاری بیمارستان نور شهریار، در هتل المپیک تهران برگزار شد.

دکتر شهریار موسوی‌نژاد رئیس نظام پزشکی شهریار، شهر قدس و ملارد، دکتر عزت‌الله گل‌علیزاده نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی، دکتر ارسلان فاضلی مدیرعامل بیمارستان نور شهریار و دکتر احمد تاجمیر رئیس هیئت مدیره بیمارستان نور شهریار، دکتر غلامرضا عسکری معاون انتظامی و مدیر شبکه بهداشت ملارد، دکترمحمد مهدی ناصح مدیر شبکه بهداشت شهریار و اعضای هیات مدیره  نظام پزشکی شهریار، قدس و ملارد، از نفراتی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، دکتر موسوی‌نژاد ضمن تبریک روز پزشک، اظهار داشت: روز پزشک بهانه‌ای است تا جامعه پزشکی ما دور هم جمع شوند. جامعه شکیب و نجیب پزشکی در سال‌های متمادی چه در زمان جنگ و چه پس از آن توانست خدمتگزار مردم باشد و به تعهدات اخلاقی‌اش پایبند بوده است. جا دارد پزشکان ما همیشه مورد تقدیر قرار بگیرند.

وی در خصوص وضعیت پزشکی در شرایط بحرانی کشور، گفت: در شرایطی که واقعاً وضعیت کشور بحرانی است، جامعه سلامت روزهای خوشی ندارد، اما امیدوارم همه همکاران نهایت تلاش خود را برای خدمت رسانی انجام دهند و بگذارند از این دوران پرخطر هم عبور کنیم.

موسوی نژاد، با اشاره به مشکلاتی که پیش‌بینی می‌شود با اعمال تحریم‌های جدید در حوزه درمان افزوده شود، گفت: این بار فقط بحث تعرفه و بیمه نیست و بحث کمبود تجهیزات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، تجهیزات پزشکی و… است که مربوط به مردم می‌شود. انشاالله بتوانیم این برهه سخت را هم پشت سر بگذاریم. 

وی افزود: ابراز خوشحالی می کنم از اینکه در این جشن گرد هم آمدیم و  از اعضای کمیته برگزاری جشن دکتر صدیقه امجدی، دکتر فرشاد نوری نژاد و دکتر محمدرضا کوشانفر سپاسگزارم. همچنین از  بیمارستان نور شهریار که در برگزاری این جشن همکاری کردند، تشکر می کنم.

دکتر عزت‌اله گل‌علیزاده نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی، با اشاره به مشکلات پزشکان از جمله تعرفه‌های پزشکی، مشکلات بیمه و مالیات، اظهار داشت: ما در شورای عالی نظام پزشکی مصمم هستیم تا جایی که امکان دارد، مشکلات و چالش‌های همکاران‌ را کمتر کنیم، اما در مقابل خواهشی داریم.

وی ادامه داد: مسئولان وزارت بهداشت طبق ماده سه نظام پزشکی و نیز مصوبات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که آنها را موظف نموده پیش از تصویب آیین‌نامه‌ها، نظر مشورتی سازمان نظام پزشکی را بگیرند، اقدام نمایند. امیدواریم پیش از اینکه آیین‌نامه‌ای ابلاغ و باعث اعتراض همکاران ما شود، این اتفاق بیفتد.

گل علیزاده افزود: در شان و شخصیت همکاران نیست که مقابل مجلس جمع شوند و اگر اعتراضی دارند به سازمان نظام پزشکی که خانه خودشان است، بیایند و آنجا صحبت کنند و امیدوارم پیش از ساری و جاری شدن بخشنامه‌ها نظر مشورتی شورای عالی گرفته شود تا پخته‌تر تصمیم‌گیری کنند.

وی در ادامه به هجمه‌ای که اخیراً علیه خانواده پزشکی صورت گرفته، اشاره و با انتقاد از صداوسیما در این زمینه گفت: صداوسیما کم نگذاشت. با دعوت از افرادی که سنخیتی با طب و طبابت ندارند، تا ساخت طنزها و سریال‌ها…، با این کارها نشان دادند برخی نمی‌خواهند مرجعیتی را که جامعه پزشکی بین مردم دارد، ببینند.

گل علیزاده افزود: در مطالعاتی که صورت گرفته، در کنار معلمان و اساتید، جامعه پزشکی رتبه دوم را در کسب اعتماد مردم دارند و این شایان توجه است. شاید برخی هجمه‌ها به همین دلیل بود. این را هم باید بگویم که سالانه بالغ بر ۸۵۰ میلیون خدمت پزشکی در کشور ارائه می شود که به طور میانگین هر ایرانی سالانه حداقل ۱۰ بار خدمت پزشکی می‌گیرد و خوشبختانه کمترین درصد شکایت را از جامعه پزشکی داریم. جامعه پزشکی بدون منتی این کار را انجام می‌دهد، اما چرا برخی اصرار دارند جامعه پزشکی را وارد حاشیه کنند، ما نمی‌دانیم.

نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی با انتقاد به برخی از افراد جامعه پزشکی تصریح کرد: در مقابل باید بگویم عده‌ای قلیل به اشتباه لباس سفید پزشکی را پوشیده‌اند و این هم وظیفه ما در نظام پزشکی و هیئت‌های انتظامی است که به شدیدترین نحو با آنها برخورد کنیم. این افراد مانند لکه‌ای سیاه هستند که روی لباس سفید از دور هم دیده می‌شوند و این وظیفه ماست آن را پالایش کنیم.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید