خانه / اخبار پزشکی / شانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران آغاز بکار کرد

شانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران آغاز بکار کرد

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بهرام جلائی رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران در مراسم افتتاحیه کنگره، گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی، تبادل اطلاعات علمی و بحث و بررسی و همچنین به اشتراک گذاشتن مباحث نوین و جدیدی است که در رشته شنوایی شناسی مطرح می شود و همچنین، آگاهی جامعه متخصص از موضوعات پژوهشی شنوایی مربوط به پیشگیری، تشخیص و درمان توانبخشی مشکلات شنوایی و تعادلی و وزوز گوش به خصوص در دوران سالمندی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: شعار کنگره شانزدهم، حفاظت از شنوایی و صیانت از حیطه حرفه ای شنوایی شناسی است.

وی ادامه داد: در کنگره پیش رو، ۱۱ محور با موضوعات توانبخشی شنیداری، کاشت حلزون، آزمون های مرکزی، بدشنوایی، وزوزگوش، دستگاه تعادل و آزمون های تعادلی، اطفال و غربالگری، الکتروفیزولوژی شنوایی، بیماری ها و سندرم ها، سالمندی و تمرکز بر سالمندان، سر و صدا و شنوایی سالمندان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

جلائی اظهار داشت: در این کنگره از سخنرانان برجسته ایرانی خارج از کشور و همین طور سخنرانان خارجی دعوت به عمل آمده و کنگره دارای ۱۳.۲۵ امتیاز باز آموزی برای تمامی شرکت کنندگان در است.

وی، گروه هدف را فارغ التحصیلان مقاطع شنوایی شناسی، علوم مرتبط اعم از گفتاردرمانی، روانشناسی، بهداشت عمومی و علوم اعصاب و گروه های پزشکی گوش و حلق و بینی، اطفال، مغز و اعصاب و گروه های مرتبط با مباحث علوم شنوایی عنوان کرد.

شانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران از ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ۹۶ در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

کاهش ۲۷ درصدی ارز تخصیصی به محصول نهایی دارو

سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: بیش از ۵۱ درصد ارز تخصیصی حوزه دارو به مواد اولیه دارویی تعلق گرفته است.

پاسخی بگذارید