خانه / اخبار پزشکی / ضرورت ایجاد جاده اضطراری تردد خودروهای امدادی در اربعین

ضرورت ایجاد جاده اضطراری تردد خودروهای امدادی در اربعین

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر پیرحسین کولیوند افزود: در نشستی که باحضور نمایندگان کمیته های مختلف اربعین برگزار شد، کمیته بهداشت و درمان چند برنامه را برای فراهم کردن زیرساخت ها مطرح کرد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: در این نشست که با حضور نمایندگان سازمان های مختلف اربعین و نیز نمایندگان اورژانس کشور برگزار شد، برنامه های مختلف زیرساخت اربعین ۹۶ مطرح شد.

وی افزود: سازمان اورژانس کشور نیز به منظور ارائه خدمات بهتر در حوزه بهداشت و درمان به زائران ابا عبداله الحسین(ع) موارد پیشنهادی را برای تسهیل خدمات دهی مطرح کرد.

کولیوند گفت: باتوجه به اهمیت امداد رسانی هوایی و سرعت امدادرسانی، ایجاد پد فرود بالگرد در پایانه مرز خسروی پیشنهاد شده است.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به گرمای هوا تصریح کرد: به جهت بالابردن سطح خدمات به زائران امام حسین(ع)، ساخت پایگاه ثابت خدمات بهداشت و درمان در مکان استقرار کانکس ها و چادرهای این حوزه نیز از موارد زیرساختی است.

وی گفت: با توجه به حضور گسترده مردم در راهپیمایی عظیم اربعین و جمعیت و ازدحام کثیر زائران، ایجاد جاده ی اضظراری برای تردد خودروهای امدادی و عملیاتی از مهمترین درخواست های مطروحه وزارت بهداشت است.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

کشف ۱۵ میلیارد داروی تاریخ مصرف گذشته از یک انبار در جنوب تهران

رئیس پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی از کشف یک انبار بزرگ داروهای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در جنوب تهران و کشف ۱۵ هزار قلم داروی فاسد به ارزش ۱۵ میلیارد ریال خبر داد.

پاسخی بگذارید