خانه / اخبار پزشکی / ضرورت نصب آسانسورهای حمل بیمار در ساختمان های پرتردد

ضرورت نصب آسانسورهای حمل بیمار در ساختمان های پرتردد

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر پیرحسین کولیوند عصر سه شنبه در نشستی با حضور برخی اعضای شورای شهر و شهردار منطقه ۱۰ تهران با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به ایمنی ساختمان ها برای جلوگیری و پیشگیری از وقوع حوادث، اظهار داشت: حادثه پلاسکو نباید در هیچ  نقطه ای از کشور تکرار شود و برای این کار باید ایمنی ساختمان ها را بالا برد و مشکلات موجود را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه اورژانس کشور آمادگی لازم برای ایجاد پایگاه های مختلف را دارد، افزود: در صورتی که شهرداری مکان های لازم برای ایجاد پایگاه های اورژانس را تامین کند ما نیز پایگاه های لازم را مستقر خواهیم کرد.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: باید همکاری و تعامل بیشتری بین اورژانس و دیگر ارگان ها مانند شهرداری بیشتر شود.

وی گفت: پیشنهاد می کنیم که در ساختمان های پرتردد و پر جمعیتی که وجود دارد و همچنین تمامی ساختمان هایی که در آینده احداث می شوند دستگاه aed (دستگاه الکتروشوک اتوماتیک) نصب شود.

کولیوند خاطرنشان کرد: همچنین باید برای مواقع ضروری و بحرانی ابعاد آسانسورهای موجود در ساختمان های پرتردد و پرجمعیت تغییر کرده و به گونه ای باشد که بتوان با این آسانسورها بیمارها و مصدومان را جا به جا کرد.

در این نشست گزارشی از عملکرد اورژانس در حادثه حریق و سقوط ساختمان پلاسکو ارائه شد. همچنین برخی اعضای شورای شهر حاضر در این نشست قول تامین اعتبارات و تدابیر لازم برای همکاری با اورژانس را اعلام کردند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید