خانه / اخبار پزشکی / طرح سلامت یاران اجرا می‌شود/ آموزش خانه به خانه با اجرای طرح خادم

طرح سلامت یاران اجرا می‌شود/ آموزش خانه به خانه با اجرای طرح خادم

امیر محسن ضیائی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه طرح سلامت یاران می‌کوشد تا به ارتقای سلامت روانی و رفتاری بیماران و همچنین ظرفیت‌سازی داوطلبان به‌منظور تقویت خدمت‌رسانی به بیماران کمک کند، ابراز داشت: این طرح به‌صورت پایلوت در بیمارستان‌ها صورت گرفت و با توجه به تجربه موفق این طرح و استقبال بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مقرر شد این طرح از مهرماه سال‌جاری در بیمارستان‌های متقاضی کشور اجرایی شود.

وی بابیان اینکه برنامه ایجاد مجتمع آموزشی و فرهنگی هلال‌احمر شاهرود در دستور کار قرار دارد، ابراز داشت: به‌محض واگذاری زمین عملیات ساخت مجتمع اجرایی خواهد شد و جمعیت هلال‌احمر نیز این آمادگی را دارد که در این طرح توسعه پیش‌قدم شود.


رئیس جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به این پرسش که با توجه به حجم ترددها آیا شاهرود می‌تواند به مرکز پایگاه هلال‌احمر تبدیل شود، ابراز داشت: هلال‌احمر بدون در نظر گرفتن آمایش سرزمین نمی‌تواند مرکزیت را تغییر دهد لذا با توجه به اینکه سالانه میلیون‌ها زائر از این خطه عبور می‌کند بر اساس ترددها طرح توسعه پایگاه‌های امداد و نجات هلال‌احمر در دستور کار قرار دارد که سمنان و شاهرود هم شامل این طرح می‌شوند.


ضیایی درباره طرح‌های پیش رو جمعیت هلال‌احمر، تصریح کرد: استقرار و توسعه نیروهای واکنش سریع در همه شهرستان‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر و ایجاد امداد هوایی در دستور کار قرار دارد و همچنین در طرح خادم این جمعیت در تلاش است تا از طریق آموزش خانه به خانه مهارت‌های لازم را در اختیار خانواده‌ها قرار دهد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

خدمات روانشناسی و مشاوره تحت پوشش بیمه قرار گیرد

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که موضوع پوشش بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره، مورد توجه قرار گیرد.

پاسخی بگذارید