خانه / سلامت / علت بی‌رغبتی ۶۵ درصدی پزشکان برای اخذ مجوز طبابت چیست؟

علت بی‌رغبتی ۶۵ درصدی پزشکان برای اخذ مجوز طبابت چیست؟

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه نبود بازار کار باعث مهاجرت و تغییر شغل پزشکان عمومی شده است اجرای سیستم ارجاع و طرح پزشک خانواده را تنها راه نجات این پزشکان دانست.

به گزارش سلامت نیوز، محمد حسین قربانی درگفت وگو با خانه ملت، در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه تنها ۳۵ درصد پزشکان عمومی برای گرفتن پروانه مطب اقدام کرده‌اند و چون احساس می‌کنند هیچ نقش و جایگاهی در نظام سلامت ندارند یا مهاجرت کرده یا تغییر شغل می‌دهند، گفت: برای پزشکان عمومی که استخدام نیستند و فضای ورود به رشته‌های تخصصی هم برای آنها مهیا نیست، تنها راه کسب درآمد این است که مطبی ایجاد کنند که این محیط هم با توجه به تخصص محور بودن حوزه درمان و وجود دفترچه‌های درمانی که همچون چک سفید امضا شده در دست بیماران قرار دارد و باعث شده برای ساده‌ترین بیماری‌ها نیز به متخصص مراجعه کنند، از کارایی لازم برای آنها برخوردار نیست.

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته روال باید این گونه باشد که بر اساس سیستم ارجاع و طرح پزشک خانواده در هر منطقه‌ای بیماران برای تشخیص اولیه به پزشک عمومی مراجعه کنند و از این طریق به پزشک متخصص یا بیمارستان معرفی شوند که در این شرایط اجرا نمی‌شود.

ایجاد مطب برای پزشکان عمومی مقرون به صرفه نیست

وی در بیان دلیل مهاجرت و تغییر شغل پزشکان عمومی، خاطرنشان کرد: هزینه‌های اداره مطب و مالیات هم برای پزشکان عمومی مقرون به صرفه نیست، ضمن اینکه هزینه‌های سنگین اجتماعی نیز موجب بروز مشکلات برای این پزشکان حتی در تامین معیشت خود شده و طبیعی است در این شرایط به دنبال راهی برای تامین زندگی خود باشند.

پزشکان عمومی در بیمارستان یا بخش اورژانس حدود دو میلیون تومان درآمد دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هم‌اکنون با وجود فراوانی پزشکان عمومی فضای فعالیت برای آنها اشباع شده است، ضمن اینکه یک پزشک عمومی در بیمارستان یا بخش اورژانس حدود دو میلیون تومان درآمد دارد، از سوی دیگر در پی انتظاراتی که جامعه و خانواده از آنها دارند ناچار می شوند برای تامین معیشت خود در سایر مشاغل فعالیت کنند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید بهترین راه برای رفع مشکلات پزشکان عمومی این است که بتوانیم سیستم ارجاع و طرح پزشک خانواده را در کل کشور اجرا کنیم و بیماران الزاما از این طریق به پزشکان فوق تخصص یا مراکز درمانی معرفی شوند./

درباره ی ali

مطالب مرتبط

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم؟

سلامت نیوز :دیگر اجازه ندهید گرد و غبار برنامه شما را مختل کند.برای اینکه از هر ثانیه برنامه مورد علاقه تان لذت ببرید، نیاز به صفحه نمایشی از تلویزیون دارید که عاری از هرگونه گرد و غبار، کثیفی و اثر انگشت باشد. زمانی که از مدیر موسسه خانه داری در مورد توصیه های نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون و همه تجهیزات مربوط به آن سوال شد، سخن از این نکته شروع شد که اول مطمئن شوید وسایل ضروری و موردنیاز را در خانه دارید: شیشه پاک کن و پاک کننده چند منظوره دستمال میکروفایبر دستمال پاک کننده وسایل الکترونیکی جاروبرقی با وسایل ضمیمه حال به شما آموزش می دهیم که چگونه صفحه نمایش تلویزیون، ریموت کنترل ها و بلندگوها را تمیز کنید. چگونه نمایشگر تلویزیون را تمیز کنیم؟ برای امنیت بیشتر، قبل از هر اقدامی تلویزیون را از پریز برق بکشید. اگر صفحه تلویزیون تان شیشه ای است، یک دستمال پارچه ای نرم را به مایع شیشه پاک کن آغشته و با آن صفحه نمایش را تمیز کرده و سپس با سمت دیگر دستمال آن را خشک کنید. هرگز، تاکید می کنیم هرگز شیشه پاک کن را مستقیما روی صفحه نمایش اسپری نکنید. با این کار دستگاهتان می تواند آسیب ببیند، این نکته در مورد کابینت آشپزخانه هم صادق است. قبل از تمیز کردن تلویزیون، آن را از پریز برق بکشید صفحه نمایش های ال سی دی، پلاسما یا مدل های جدیدتر را نمی توانید با روش سنتی دستمال مرطوب تمیز کنید. به جای این روش، با یک دستمال میکروفایبر خشک و نرم گرد و غبار آن را بزدایید. اگر کثیفی و لکه های خشک شده ای روی صفحه تلویزیون دیده می شود، آنها را توسط دستمال تمیز کننده تلویزیون، دستمال مرطوب مخصوص لوازم برقی و الکترونیکی از بین ببرید. با استفاده از دستمال میکروفایبر به سراغ دکمه ها و پشت تلویزیون رفته و کرد و غبارش را پاک کنید تا منافذش تمیز شود. حالا دو شاخه را به برق بزنید. تمیز کردن ریموت کنترل ریموت ها توسط همه لمس شده و در اطراف فضای خانه هم می چرخند! با این اوصاف ریموت کنترل چیزهای بسیاری را با چشم خود می بیند ولی به ندرت به آن توجه شده و تمیز می شود! همه آنچه باید انجام دهید این است که هر دو سمت آن را با یک دستمال پاک کننده تمیز کنید. اگر دستمال مخصوص وسایل الکترونیک یا دستمال چندکاره در دسترس دارید، از آنها استفاده کنید. دور انگشت خود دستمال را بپیچید و با کمک ناخن فرورفتگی ها، خطوط و گوشه های دکمه های ریموت کنترل را تمیز کنید. حال بگذارید در دمای اتاق و با هوای موجود خشک شود. تمیز کردن بلندگوها اگر پارچه یا فومی که روی بلندگوی تان کشیده شده، جداشدنی است (دفترچه راهنما را مطالعه کنید) آن را جدا کرده و دو سمتش را با جاروبرقی تمیز کنید تا غبار، پرز و موی حیوان خانگی تان که به سطح بلندگو چسبیده، پاک شود. اگر پوشش بلندگو را نمی توانید جدا کنید، از روی پوشش آن را جاروبرقی بکشید یا از رول های چسبناکی که برای از بین بردن پرز روی لباس و پارچه کاربرد دارد، استفاده کنید. با جوراب شلواری قدیمی هم می توان پرزها را از بین برد. برای بلندگوهایی که سطحی سخت و مانند مانیتور دارند، از یک دستمال میکروفایبر مرطوب و بدون پرز استفاده کرده و سپس سطح بلندگو را خشک کنید. منبع : chidaneh.com