خانه / سلامت / عکس/دستگیری جیب‌بر حرفه‌ای مترو

عکس/دستگیری جیب‌بر حرفه‌ای مترو

سلامت نیوز:با هوشیاری مأموران پلیس، جیب‌بر حرفه‌ای مترو در حین ارتکاب جرم شناسایی و دستگیر شد؛ پلیس از مالباختگان درخواست کرد در صورت شناسایی متهم به اداره هفدهم آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، در پی وقوع سرقت‌های مشابه به شیوه جیب بری در پایانه ایستگاه‌های مترو شهر تهران به‌ویژه در ساعت‌های شلوغی داخل ایستگاه‌های پرتردد، موضوع جهت بررسی در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

ساعت ۰۸:۰۰ روز ۸ خرداد ماه کارآگاهان اداره هفدهم که به صورت نامحسوس در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) حضور داشتند، متوجه حرکات مشکوک فردی بر روی سکوی تجریش شدند.

مراقبت نامحسوس این شخص نشان داد که وی در هنگام هجوم مسافرین برای سوار شدن به قطار، ابتدا به آنها نزدیک شده اما در ادامه از سوار شدن به قطار خودداری می‌کند.

مراقبت نامحسوس این شخص در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا سرانجام در ایستگاه مترو دروازه دولت و دقیقاً در زمان سرقت گوشی تلفن همراه یکی از مسافرین، وی توسط کارآگاهان دستگیر و در همان بازرسی اولیه تعداد دو عدد گوشی تلفن همراه از وی کشف شد.

متهم که خودش را به نام «کیان» (متولد ۱۳۶۳) معرفی کرده بود، از همان لحظه اولیه دستگیری همراه با درگیری با کارآگاهان، منکر هرگونه سرقت بود و مدعی شد که در یک رستوران در محدوده خیابان انقلاب کار می‌کند.

این در حالی بود که با شناسایی مالک اولین گوشی تلفن همراه و حضور این شخص در اداره هفدهم پلیس آگاهی مشخص شد که گوشی تلفن همراهش به شیوه جیب بری و در داخل ایستگاه مترو سرقت شده است.

صاحب گوشی تلفن همراه در خصوص نحوه سرقت گوشی تلفن همراهش به کارآگاهان گفت: امروز صبح از ایستگاه صادقیه به سمت [ایستگاه] امام خمینی (ره) سوار قطار شدم؛ در ایستگاه امام خمینی (ره) خط عوض کرده و به مقصد ایستگاه مفتح مجدداً سوار قطار شدم؛ تا آن زمان گوشی تلفن همراه داخل جیبم بود اما در زمان خروج از مترو متوجه سرقت گوشی تلفن همراه خود شدم.

در خصوص گوشی تلفن همراه دوم نیز متهم در اظهارات اولیه مدعی بود که گوشی متعلق به خواهرش است اما با شناسایی و حضور مالک گوشی در اداره هفدهم مشخص شد که گوشی تلفن همراه دوم نیز دقیقاً به شیوه جیب بری و در داخل ایستگاه مترو سرقت شده است.

با وجود شناسایی دو مالباخته‌ای که هر دو نفر آنها در ایستگاه‌های مترو مورد سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته بود، متهم همچنان منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد؛ لذا در ادامه تحقیقات پلیسی و در شرایطی که متهم منکر هرگونه داشتن سابقه دستگیری بود، کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی ضمن شناسایی هویت واقعی وی به نام «کیانوش» و در بررسی سوابقش اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمین سابقه داری است که پیش از این به اتهام ارتکاب موادمخدر (سال ۱۳۸۳) و سرقت (سال ۱۳۹۳) دستگیر و روانه زندان شده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهرگفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی دیگر شکات و مالباختگانی که توسط متهم مورد سرقت قرار گرفتند، هماهنگی‌های لازم قضایی انجام و بنا به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان صادر شده است؛ لذا از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.