خانه / سلامت / عکس/چه بلایی سر «جواهر کدرشده ایران» آمد؟

عکس/چه بلایی سر «جواهر کدرشده ایران» آمد؟

سلامت نیوز: نگین فیروزه‌ای آذربایجان دیگر سرخ شده است؛ مقصر هم مدیریت است و هم تغییر اقلیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین؛‌دریاچه‌ ارومیه که آذری‌ها آن را «نگین فیروزه‌ای آذربایجان» صدا می‌کنند، زمانی بعد از دریای خزر بزرگترین دریاچه آب شور خاورمیانه بود.

اما از اواخر سال‌های ۱۹۷۰ میلادی طبیعت و انسان‌ها این جواهری که در شمال غربی ایران قرار گرفته بود را کوچکتر و کوچکتر کردند؛ فقط در طول ۳۰ سال حجم دریاچه ۸۰ درصد کاهش یافت، همین شد که دیگر فلامینگوهایی که از آرتمیای دریاچه تغذیه می‌کردند این مکان را ترک کردند، حتی توریست‌هایی که به دریاچه سفر می‌کردند هم به شدت کاهش پیدا کردند.

تنها چیزهایی که باقی مانده، اسکله‌ای است که به هیچ‌جا نمی‌رسد، لاشه کهنه کشتی که خاکی شده و مناظر سفید از نمک است. بادهایی که روی دریاچه می‌وزد گاهی به شکل گرد و خاک نمک به سمت مزارع کشاورزی می‌رود. این طوفان‌های نمک، چشمان ریه‌ها و پوست ۱.۵ میلیون جمعیت مردم تبریز که کیلومترها از دریاچه ارومیه دورتر هستند را سوزانده است.

در سال‌های اخیر هم به علت تولد باکتری‌ها در آب‌های این دریاچه که ۸ برابر یک اقیانوس شور است رنگ آن از فیروزه‌ای به قرمز خونی تبدیل شده است. اما چه بلایی بر سر دریاچه آمده؟

دانشمندان می‌گویند تغییراقلیم خشکسالی‌ها را شدید کرده و سرعت تبخیر را هم در تابستان‌ها افزایش داده. اما این تنها بخشی از ماجرا است: مهندسان و کارشناسان آب می‌گویند که این دریاچه از ساخت هزاران چاه غیرمجاز، ساخت و ساز سد و پروژه‌های مختلف آبیاری آسیب می‌بیند.

همین باعث شده متخصصان از دولت ایران بخواهند این روند را تغییر دهند تا به سندروم دریاچه آرال دچار نشود. این صداها به تهران هم رسیده است، حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران ۵ میلیارد دلار برای پروژه احیاء دریاچه ارومیه بودجه تصویب کرده است، با این وجود به نظر می‌رسد برخی از این وعده‌ها هم خشک شده‌اند.

در جلسه‌ای در سال ۲۰۱۶ که بین دانشمندان ایرانی و آمریکایی در کالیفرنیا برگزار شد آنها داستان‌های زیادی از اینکه چه شد با رشد جمعیت و کشاورزی با خشکسالی‌های شدیدی روبرو شدند به اشتراک گذشتند. در واقع بسیار راحت است که مسئولان در این شرایط تقصیر خشک شدن دریاچه ارومیه را بر گردن تغییراقلیم و آب و هوا بیاندازند.

امیرآقا کوچک یک پروفسور مهندسی محیط زیسا در این رابطه گفت: ‌اگر همین خشکسالی‌ها در آینده ادامه پیدا کند، پیامدهای بسیار شدیدتری دارد.

منبع: ‌نشنال جئوگرافیک

درباره ی ali

مطالب مرتبط

اجرای برنامه عملیاتی بهبود تغذیه در هشت استان کشور

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:بر اساس برنامه های بهبود تغذیه، هشت استان کشور که دارای ناامنی غذایی هستند که استان سیستان و بلوچستان نیز یکی ازاین استان ها است، در اولویت برنامه ریزی عملیاتی بهبود تغذیه هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از وبدا، دکتر زهرا عبداللهی در سفر به زاهدان و در بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت، آموزش های کارشناسی به زبان های بومی و محلی را از بهترین تکنیک های ارتقای سواد تغذیه ای در کشور عنوان کرد و گفت: تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های محلی در استان سیستان و بلوچستان الگویی کشوری است. وی با اشاره به اینکه مصرف شکر و غذاهای پرچرب به عنوان دو الگوی غذایی نامناسب در ایران رواج بیشتری دارد، خاطر نشان کرد: برخی از الگوهای نامناسب غذایی مردم، مهم ترین عامل خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت، بیماری های قلبی-عروقی، سرطان ها، فشارخون، قندخون و چاقی و اضافه وزن است. وی ادامه داد: تا ۳۰ درصد انرژی مورد نیاز روزانه بدن باید از چربی ها تامین شود و دریافت بیش از این مقدار چربی، منجر به اضافه وزن، چاقی و حرکت کردن به سمت بیماری ها و ریسک فاکتورهای بیماری زا خواهد شد. مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تصریح کرد: بر اساس برنامه های بهبود تغذیه، هشت استان کشور که دارای ناامنی غذایی هستند که استان سیستان و بلوچستان نیز یکی ازاین استان ها است، در اولویت برنامه ریزی عملیاتی بهبود تغذیه هستند. وی تاکید کرد: برخی از بیماری های غیر واگیر که در این استان ها رایج است، به دلیل رژیم غذایی نامناسب شیوع پیدا کرده و بر اساس سند بهبود تغذیه ایران، تمامی مراجعین به مراکز خدمات جامع سلامت، باید خدمات مشاوره را از کارشناسان تغذیه مستقر در مراکز دریافت کنند. عبداللهی در ادامه افزود: در حال حاضر بیماری های غیرواگیر مهم ترین عامل مرگ و میر در کشور است و الگوی نامناسب غذایی مردم، مهم ترین عامل خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت، بیماری های قلبی-عروقی، سرطان ها، فشارخون، قندخون و چاقی و اضافه وزن است. مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت افزود: امروزه با مصرف تنقلات، فست فودها و تغییر سبک زندگی مردم، مقادیر بیشتری از چربی، نمک و قند وارد بدن انسان می شود. گفتنی است، مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در این سفر، از مراکز خدمات جامع سلامت امام رضا(ع)، حضرت ولی عصر(عج) و مرکز حضرت ابوالفضل (ع) بازدید و از خدمات فعال کارشناسان تغذیه در سطح مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقدیر کرد.