خانه / اخبار پزشکی / فقط یک درصد پول مالیات مردم به سلامت می‌رسد

فقط یک درصد پول مالیات مردم به سلامت می‌رسد

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سیدحسن هاشمی روز یکشنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه بهداشت و ورزش و جوانان در مورد هزینه هایی که دستگاه های دولتی متحمل می شوند، گفت: پولی که وزارتخانه ها خرج می کنند از جیب مردم از محل مالیات و پول نفت است. از همین رو، برای کاهش هزینه های وزارتخانه ها و دستگاه ها می بایست به موضوع پیشگیری توجه کرد.

وی با اعلام اینکه توجه به رفتار و سبک زندگی مردم از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: اگر این سبک زندگی به گونه ای باشد که تعارضی با مبانی دینی ما نداشته باشد، می تواند منجر به بهبود سبک زندگی مردم شود.

وزیر بهداشت با بیان این مطلب که در حال حاضر ۱۰ سال از ۸۰ سال عمر افراد با معلولیت سپری می شود، اظهار داشت: این مصیبت‌بار است که افراد در کهنسالی با معلولیت زندگی کنند.

هاشمی بر ضرورت پیشگیری از بروز بیماری های غیرواگیر تاکید کرد و گفت: ما به دولت پیشنهاد دادیم بودجه وزارتخانه هایی همچون آموزش و پرورش، بهداشت و ورزش و جوانان از محل مالیات تامین شود زیرا معتقدیم که مردم اگر بدانند پولی که بابت مالیات می دهند، صرف آموزش، سلامت و نشاط و تحرک خواهد شد با اطمینان خاطر این مالیات را پرداخت می کنند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر یک درصد از ۹ درصد مالیات پرداختی مردم به سلامت اختصاص می یابد، اظهار داشت: بقیه این پول ها در جاهای دیگر هزینه می شود.

در ادامه دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز بر ضرورت توسعه ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: ما تلاش می کنیم از امکانات موجود در وزارتخانه و سایر دستگاه ها در جهت تشویق مردم به فعالیت های ورزشی حداکثر بهره برداری را کنیم.

وزیر ورزش و جوانان بر ضرورت ایجاد شرایط مناسب برای انجام ورزش همگانی در جامعه تاکید کرد و افزود: در تفاهم نامه ای که با وزارت بهداشت به امضا رساندیم تلاش می کنیم موضوع فعالیت های بدنی و تغذیه سالم را با تشکیل کارگروه مشترک بین دو وزارتخانه به صورت دوره ای رصد کنیم.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

روحانی: امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: در طول چهل سال گذشته امید به زندگی ایرانیان از ۵۶ سال به ۷۶ سال رسیده است.

پاسخی بگذارید