خانه / اخبار پزشکی / ماماهای توانمند فاصله میان مرگ و زندگی مادر و نوزاد هستند

ماماهای توانمند فاصله میان مرگ و زندگی مادر و نوزاد هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی در این پیام عنوان داشته است: پانزدهم اردیبهشت مصادف با پنجم ماه می، از سوی سازمان بهداشت جهانی و کنفدراسیون بین المللی مامایی (ICM)، روز جهانی مامایی نام گرفته و فرصت مغتنمی برای گرامیداشت و یادآوری جایگاه مامایی در نظام سلامت و قدردانی از خدمات و زحمات این قشر صبور است.

در جهان امروز ماما نه تنها ارائه دهنده محوری خدمات به مادران و نوزادان طی بارداری، زایمان و پس از تولد است، بلکه حامی اصلی سلامت خانواده در دوران‌های مختلف زندگی از تولد تا سالمندی نیز به شمار می‌رود.

ماماهای توانمند و ماهر، فاصله میان مرگ و زندگی صدها هزار مادر و نوزاد در سراسر دنیا هستند.

جامعه مامایی کشور همراه با سایر اعضای تیم سلامت، به واسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص خود، نویدبخش حیات، نشاط و سلامت در همه شرایط حتی در بحران سیل اخیر برای مادران و خانواده‌ها بوده و توانمندی عظیم بانوی ایرانی را در هر لباس و نقشی به همگان نشان دادند.

اینجانب به نوبه خود ضمن گرامیداشت این مناسبت، روز ماما را به اساتید، کارشناسان و دانشجویان مامایی در سراسر کشور تبریک گفته و تلاش‌هایشان را ارج می نهم.

امیدوارم این روز، آغازی برای بهبود همه جانبه وضعیت ارائه خدمات مامایی دراجرای طرح تحول نظام سلامت بویژه بسته ترویج زایمان طبیعی و ارتقای جایگاه خدمات مامایی و سلامت باروری در سیستم ارجاع و توفیق خدمت روزافزون برای این گروه از همکارانمان باشد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

آمادگی ایران برای ساخت کارخانه داروسازی در سودان

وزیر بهداشت، بر آمادگی ساخت کارخانه داروسازی و صادرات دارو به کشور سودان تاکید کرد.

پاسخی بگذارید