خانه / سلامت / محیط زیست: طرح جامع فاضلاب تهران باید به سرعت اجرایی شود

محیط زیست: طرح جامع فاضلاب تهران باید به سرعت اجرایی شود

سلامت نیوز:رئیس محیط زیست استان تهران گفت: تصفیه فاضلاب‌های خانگی در شهر تهران اهمیت بالایی دارد، از این رو طرح جامع فاضلاب تهران باید به سرعت اجرایی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسین بازگیر رئیس محیط زیست استان تهران ؛ با اشاره به اهمیت تصفیه فاضلاب شهری اظهار داشت: تصفیه فاضلاب‌های خانگی در شهر تهران از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو طرح جامع فاضلاب تهران باید به سرعت اجرایی شود.

وی ادامه داد: واحدهای خدماتی مانند بیمارستان ها، واحدهای تولیدی و کارخانه ها باید فاضلاب های خود را تصفیه کنند و بعد از آن فاضلاب را در آب‌های زیرزمینی و جاری رها کنند.

رئیس محیط زیست استان تهران با اشاره به تخلف برخی از واحدهای تولیدی و یا بیمارستان ها در زمینه رها کردن فاضلاب تصفیه نشده به آب‌های زیرزمینی و جاری گفت: برخی از واحدهای تولیدی و بیمارستان ها دارای تصفیه خانه هستند اما فاضلاب تصفیه نشده خود را دور از چشم ماموران و کارشناسان محیط زیست در آب های زیرزمینی و جاری رها می کنند که لازم است هموطنان در صورت مشاهده، تخلفات را به محیط زیست اطلاع بدهند.

بازگیر با اشاره به حساسیت محیط زیست نسبت به پساب‌های واحدهای تولیدی و بیمارستانی تاکید کرد: حجم تصفیه خانه برخی از واحدهای تولیدی با میزان پساب آن‌ها برابری نمی کند، از این رو بخش قابل توجهی از پساب تصفیه نشده وارد محیط زیست می شود.

رئیس محیط زیست استان تهران با بیان اینکه کیفیت آب متاثر از کمیت آن است، گفت: دِبی بالای آب رودخانه کن موجب پایش آب از آلودگی ها می شود، اما این آلودگی در رودخانه ای با دِبی پایین ماندگار می شود و اثرات مخربی برای محیط زیست دارد.

وی با اشاره به نیاز شهر تهران به آب های زیرزمینی تاکید کرد: بخش عمده آب مصرفی تهران از منابع زیرزمینی تامین می‌شود.

بازگیر تصریح کرد: با مشارکت مردم در ارایه گزارش واحدهای متخلف، می توانیم نسبت به اجبار آن‌ها برای تصفیه فاضلاب اقدام و با تخلف زیست محیطی آن‌ها مقابله کنیم.

رئیس محیط زیست تهران تاکید کرد: با مشاهده تخلفات زیست محیطی در هر نقطه از شهر و اطلاع رسانی از سوی مردم در محل مورد نظر حضور خواهیم یافت و با استفاده از اختیارات قانونی خود با متخلفان زیست محیطی برخورد خواهیم کرد.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.