خانه / اخبار پزشکی / مراقب عوارض دیابت باشید/صدمات زخم های حاد و مزمن

مراقب عوارض دیابت باشید/صدمات زخم های حاد و مزمن

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر امیر رضا معتبر با اشاره به برگزاری اولین کنفرانس ترمیم زخم، افزود: از آنجا که ترمیم زخم اصول و مفاهیم پایه در جراحی پلاستیک و ترمیمی است، سعی شده علاوه بر بحث در فیزیولوژی ترمیم در خصوص پیامدهای ترمیم زخم و همچنین نحوه مناسب برخورد با زخم های حاد نیز در این کنفرانس صحبت شود.

این فوق تخصص جراحی ترمیمی و زیبایی، ادامه داد: زخم های حاد و مزمن و عوارض ناشی از آن را می توان جز یکی از آسیب ها و صدمات شایع در کشورهای در حال توسعه دانست که هزینه های فراوان اقتصادی و اجتماعی بر سیستم های بهداشتی جوامع تحمیل می کند و امروزه با توجه به افزایش سن امید به زندگی در اکثر جوامع و افزوده شدن جمعیت سالمند، ابتلا به زخم های فشاری از چالش های بزرگ سیستم های بهداشتی است.


استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد گفت: همچنین ابتلا به دیابت هنوز یک تهدید بالقوه در ایجاد زخم و عوارض ناشی از زخم پای دیابتی محسوب می شود و با توجه به شیوع نسبتا بالای دیابت در ایران که جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر را درگیر کرده است، عوارض ناشی از زخم که مرتبط با بیماری دیابت است، حائز اهمیت است.


وی، هدف اصلی این کنفرانس را آشنا نمودن پزشکان و پرستاران با اصول و الفبای ترمیم زخم عنوان کرد و افزود: علاوه بر آن ارائه یک راهکار مناسب درمانی با چرخه اقتصادی و پرهیز از بکارگیری تکنیک های پرهزینه و کم فایده از اهداف پیش بینی شده در این کنفرانس است.


معتبر، گروه های هدف را جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، جراحان عمومی و ارتوپد، متخصصین عفونی، متخصصین داخلی و پزشکان عمومی، کارشناسان ارشد پرستاری دانست و گفت: این کنفرانس دارای امتیاز بازآموزی است.


دبیر علمی اولین کنفرانس ترمیم زخم، با اشاره به افزایش سن امید به زندگی در جمعیت سالمند ایران و کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، تاکید کرد: در سالمندان، زخم های فشاری مثل زخم بستر شیوع بالایی دارد و همچنین دیابت در کشورهای در حال توسعه یک معضل بهداشتی است و دیابت به دلیل ذات بیماری که دارد، افراد مبتلا مستعد به زخم پای دیابتی هستند که یکی از عوارض شایع دیابت است که منجر به شایع ترین علت قطع اندام و عضو می شود. بنابراین مبحث ترمیم زخم یک مسئله مهم در اکثر رشته های جراحی و داخلی است.


اولین کنفرانس یک روزه ترمیم زخم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ۱۱ مرداد ۹۶ در بیمارستان بوعلی برگزار می شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

خدمات روانشناسی و مشاوره تحت پوشش بیمه قرار گیرد

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که موضوع پوشش بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره، مورد توجه قرار گیرد.

پاسخی بگذارید