خانه / سلامت / مسکن مهر کاشمر در معرض آسیب ناشی از آب گرفتگی قرار دارد

مسکن مهر کاشمر در معرض آسیب ناشی از آب گرفتگی قرار دارد

سلامت نیوز:عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، از مسکن مهر کاشمر به عنوان نقطه حادثه‌خیز این منطقه یاد کرد که در معرض آسیب ناشی از آب گرفتگی قرار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،بهروز بنیادی، در مورد انتشار خبری از سوی شهردار کاشمر مبنی بر اینکه اکنون شاید بسیاری از ساکنان مسکن مهر خواب باشند، اما نیروهای خدمات‌رسان شهرداری تلاش می‌کنند از ورود سیلاب به منازل مسکونی سه هزار خانوار جلوگیری شود، گفت: خوشبختانه مسئولان حوزه مدیریت بحران کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن بر اساس گزارش‌هایی که به تازگی سازمان هواشناسی به طور مکرر اعلام کرده است، تمهیداتی را پیش‌بینی کرده‌‌اند که مانع از بروز خسارت جدی و گسترده به این مناطق شود.

مسئولان در کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن نقاط بحران‌آفرین را شناسایی کرده‌اند

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به دنبال بارندگی‌های اوایل فروردین ماه وقوع سیلاب‌هایی را در سطح سه شهرستان‌ کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن شاهد بودیم، به همین دلیل مسئولان مربوطه اقدام به شناسایی نقاط بحران‌آفرین این منطقه کردند که در این راستا در طول دو هفته گذشته اقدامات خوبی توسط ستاد مدیریت بحران این شهرستان‌ها انجام شده و وضعیت به خوبی مدیریت شد.

وی با تایید صحت موضوعی که شهردار کاشمر بدان اشاره کرده است، تصریح کرد: بنده نیز پیش از این اهمیت توجه به وضعیت مسکن مهر شهرستان کاشمر را از این نظر که می‌تواند از نقاط حادثه‎خیز باشد به فرماندار و شهردار کاشمر اعلام کرده بودم که باید مدیریت بحران این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

بنیادی خاطرنشان کرد: تاکنون کارکنان شهرداری و سایر دستگاه‌ها در این منطقه اقدامات خوبی را در جهت ممانعت از ایجاد مشکل در پی بروز آب گرفتگی انجام داده‌اند تا خسارت جدی به ساختمان‌های مسکونی وارد نشود.

بیشترین خسارت ناشی از آب‌ گرفتگی به بردسکن وارد شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: البته شاید بعد از کاشمر بیشترین مشکل ناشی از آب گرفتگی را در شهرستان بردسکن داریم، چرا که میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۸۵ میلی متر بوده است و باعث بروز آسیب به منازل مسکونی و تخریب ساختمان‌هایی که دارای سقف‌های ناایمن بوده و تخریب جاده‌های روستایی شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید تمهیداتی که پیش از این از سوی مسئولان این مناطق اندیشیده شده بود، باعث شد که میزان خسارات وارد شده ناشی از آب‌گرفتگی به حداقل برسد، ضمن اینکه امیدواریم در این برهه مردم دست به دست هم دهند تا با کمک به مدیریت بحران به خوبی این مرحله را پشت سر بگذاریم و بتوانیم همچنان در جهت بهره‌مندی از جنبه رحمت باران شاهد تداوم بارش این نعمت الهی باشیم. /

درباره ی ali

مطالب مرتبط

"دیابت" و اختلالاتی که در گوارش ایجاد می‌کند

سلامت نیوز:در اثر عواملی چون افزایش شیوع چاقی ناشی از شکل نادرست زندگی شهر نشینی و افزایش سـن جوامـع بـشری، شـیوع بیمـاری دیابت در جهان بـه سـرعت رو بـه افـزایش اسـت و متاسـفانه ایـن افــزایش در کشورهای در حال توسعه از جمله در کـشور ما چشمگیرتر است. به گزارش سلامت نیوز بخه نقل از ایسنا، مبتلایان به دیابت بیش از دیگران در معـرض خطـر بـروز عوارضـی مانند اختلالات بینایی، حملات قلبی– عروقی، قطع پا و یا نارسـایی کلیوی قرار دارند. مطالعات اخیر نشان داده اند که با رعایـت برنامـه غذایی سالم، اعتدال در مصرف غذا، داشتن فعالیت فیزیکی منظم، کنترل دقیق قند خون و... از بروز بسیاری از این عوارض جلوگیری می شود و بدین طریق بیماران دیـابتی مـی تواننـد از یـک زندگی سالم و طول عمر طبیعی بهره منـد شوند. اختلال گوارشی ناشی از دیابت از ابتدای زمان تشخیص دیابت نوع دو و از پنج سال بعد از شروع دیابت نوع یک، ممکن است کار دستگاه گوارش مختل شود. اگر قند خون به مدت طولانی بالا باشد، تغییرات شیمیایی در رشته های عصبی ایجاد شده و عروق تغذیه کننده این رشته ها دچار آسیب دیدگی می شوند. در نتیجه، کار رشته های عصبی معده و روده مختل و یا به کلی متوقف می شود. پیامدهای این وقایع می توانند تاخیر در تخلیه محتویات معده و یا بروز یبوست و اسهال دیابتی باشد. اسهال دیابتی در بیمار دیابتی، کندی حرکت روده باعث رشد بیش از حـد بـاکتری های روده می شود. تجمع باکتری ها در روده باعث بروز اسهال می شود. در صورت اثبات این حالت ممکن است برای بیمار آنتی بیوتیـک یا داروهای دیگری تجویز شود. علل دیگری هم وجود دارند که می توانند باعث بروز اسهال در بیمـار دیـابتی شـوند. در صـورت بـروز اسهال در بیمار دیابتی و ادامه آن به مدت بیش از دو هفته، ضمن نیـاز به کنترل دقیق قند خون، مراجعه به پزشک متخصص گـوارش لازم است. یبوست دیابتی ممکن است فرد دیابتی دچار یبوست شود کـه با مصرف غـذاهای حـاوی فیبـر مثـل میـوه، سبزی، خوردن مایعات کافی و انجام فعالیت های ورزشی تا حدی بهبود می یابد. در مواردی که یبوست طـول کـشیده، ممکن است پزشک داروهایی را برای بیمار تجویز کنـد. بررسی علـت بـروز یبوسـت در بیمـار دیــابتی توســط پزشــک متخـصص گـوارش لازم است. بنابر اعلام پژوهشکده علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، علائم تاخیر در تخلیه معده شامل سوزش سردل، تهوع، استفراغ غذاهای هضم نشده، احساس پری شکم و سیری زودرس، کاهش وزن، نفخ شکم، نوسان در میزان قند خون، کاهش اشتها، برگشت غذا از معده به مری و... است که البته شدت این نشانه ها می تواند کم، متوسط یا زیاد باشد.